Mar 15, 17 / Ari 18, 01 14:18 UTC

Kocsma  

Kötetlen beszélgetés, videókat is lehet megosztani, zenéket is, vagy csak egy napotokat, esetleg amit megéltetek már, az italt viszont mindenki magának intézi, a környezetében adódó körülményekhez illően :D

Mar 15, 17 / Ari 18, 01 15:04 UTC

Nekem most megvolt az italom egy pohár kakó formájában. Jó volt így kertészkedés után, és programozás előtt :D

Mar 15, 17 / Ari 18, 01 15:08 UTC

Majd ma vagy holnap valamikor lefordítom az új cikkeket is. Ha elfelejteném akkor szóljatok rám.

A múltkor volt arról szó, hogy kapok hivatalos fordítói jogot. De valamiért ez elmaradt úgyhogy írtam az ügyben egy levelet nemrég.

Mar 15, 17 / Ari 18, 01 18:49 UTC

Én ma annyi kávét ittam, hogy nem fogok tudni aludni :D Mellesleg, ma fellépésen voltam, Március 15-e miatt. De nem bánom, legalább bőven megjutalmazzák.

Rendben van. Jó is lenne, ha lenne valaki, aki "hivatalosan" is lefordítja az írásokat azok számára, akik nem értenék a nyelvet. Habár te eddig is fordítottál, és ezt köszönjük neked :)

Mar 15, 17 / Ari 18, 01 18:53 UTC

Egyébként, Facebookon nincsen véletlenül egy magyar csoportunk? Ha hivatalos, ha nem.

Mar 15, 17 / Ari 18, 01 20:20 UTC

De van:

h̶t̶t̶p̶s̶:̶/̶/̶w̶w̶w̶.̶f̶a̶c̶e̶b̶o̶o̶k̶.̶c̶o̶m̶/̶g̶r̶o̶u̶p̶s̶/̶1̶7̶9̶5̶1̶2̶1̶2̶9̶7̶3̶7̶7̶5̶8̶2̶/̶?̶f̶r̶e̶f̶=̶t̶s̶


Mod Edit: As the above group is not an official recognised group by Asgardia officials we are not allowed to advertise on this page.

  Last edited by:  Jason Rainbow (Global Admin, Global Mod, Asgardian)  on Mar 17, 17 / Ari 20, 01 04:07 UTC, Total number of edits: 1 time
Reason: Removal of link

Mar 17, 17 / Ari 20, 01 11:03 UTC

Hi Jason!

That group made before the official group. If you want, I can close that group and send the members to the official group.

Mar 19, 17 / Ari 22, 01 10:24 UTC

Üdv! Érdeklődöm, hogy Asgardia hivatalos (magyar) Facebook oldala látogatottabb? Nem vagyok fenn a Facebook-on, de akkor regisztrálok. Köszönöm a tippeket az angol tanuláshoz, nagyon jók.

Mar 19, 17 / Ari 22, 01 22:17 UTC

Sajnos az sem népszerűbb, de természetesen érdemes követni. Őszintén szólva én jobban örülnék ha ez a fórum lenne népszerűbb és végre valami érdemi együttműködés is elkezdődne a fórumozó magyarok között. Jelenleg tőlünk magyaroktól gyakorlatilag 0 a hozzáadott érték. Van pár ötletem miket kellene csinálnunk, mivel segíthetnénk Asgardia épülését, de ehhez először is kellene egy aktív csapat.

Mar 20, 17 / Ari 23, 01 09:55 UTC

Én mindennap felnézek ide, de nem írhatok tele mindent, nem beszélhetünk folyton csak mi ketten, mert az elég vicces lenne, ezzel azt akarom mondani, hogy a regisztrált tagokon múlik az aktivitás, és jó lenne ha mindenki aktívan részt venne a "közösség építő" munkában.

Mar 20, 17 / Ari 23, 01 11:05 UTC

Egyetértek. Jó lenne, ha ez a fórum lenne a népszerűbb. Ha vannak ötleteid, akkor írd le őket ide (is). Jelenleg a munka mellett angolul tanulok. Böngészem a fórumot, de vannak nyelvi korlátaim. Úgy gondolom tegeződünk a fórumon, ha találkozunk, akkor az életben is. A férjem is tagja Asgardiának. Egyébként tanár vagyok, ha segíthetek valamiben, szívesen. Este 8 óra körül tudok legközelebb itt lenni.

Mar 20, 17 / Ari 23, 01 17:12 UTC

Sokat segít ha elhagyjuk a magázódást, önözést. Nagy baja az a magyar nyelvnek, befordulttá teszi az embereket, elszigeteli a különböző korosztályokat, társadalmi rétegeket. Ráadásul azért használtak E/3 alakot eredetileg mert ezzel úgymond elbeszéltek a beszélgetőpartnerük mellett, mintha az ott se lenne. Egy sértéssel is felér ha levegőnek nézzük a beszélgetőpartnerünket. Gyakorlatilag a mai emberek tévesen azonosítják a tiszteletadással, pont az ellenkezője volt eredetileg. A 16. századtól a magas rangúak azért kezdték el magázni, önözni az alacsonyabb rangúakat, hogy azok ezzel kicsit meg legyenek alázva. Ha visszamennénk a 16.-17. századba akkor kb biztos börtön lenne, ha a királyt magáznánk, önöznénk. Ő megtehetné velünk, de mi vele nem.

Mar 20, 17 / Ari 23, 01 19:38 UTC

Érdekes, amit írsz. Számomra nagyon rokonszenves volt Igor Ashurbeyli tavaly októberi felhívása. Azért is csatlakoztam. Nagyon szeretem a fizikát, a természettudományokat. (A sci-fit is.) Ha jól láttam, 685-en vagyunk. Remélem megtalálják ezt a fórumot és csatlakoznak. A Facebookot többen látogatják? Jó lenne, ha kicsit megismernénk egymást. Aztán kialakulhatna egy valóban aktív csapat.

  Last edited by:  Istvanne Agoston (Asgardian)  on Mar 20, 17 / Ari 23, 01 21:16 UTC, Total number of edits: 1 time

Mar 20, 17 / Ari 23, 01 22:25 UTC

Este végigolvastam a beszélgetéseket. Arra gondoltam, ha lennének tervek, feladatok, akkor ahhoz talán csatlakoznának. Lehet, hogy többen is olvasgatnak itt:) Jó éjt.

  Last edited by:  Istvanne Agoston (Asgardian)  on Mar 20, 17 / Ari 23, 01 22:54 UTC, Total number of edits: 2 times

Mar 21, 17 / Ari 24, 01 05:30 UTC

Nem, sajnos Facebookon sem aktívabbak a magyarok. A 685 regisztrált magyarból úgy 650 soha sehol meg sem szólalt még.

A fizikával kapcsolatban lenne egy kérdésem, a mágnesességben mennyire vagy otthon?