Jan 9, 17 / Aqu 09, 01 14:01 UTC

Üdv!  

Mivel nem beszélek angolul így örömömre szolgál, hogy a saját nyelvemen szólhatok, és persze az is, hogy elsőként üdvözölhetlek benneteket. Mivel már több napja adott ez a nagyszerű lehetőség és csak üresen tátongott, gondoltam ezzel a bemutatkozó topikkal megtöröm a jeget. Csaba a becsületes nevem van két felnőtt gyermekem és egy feleségem. Mindannyian Asgardiak vagyunk, Hobbim az építészet, gépészet, elektrotecnika és a sport. Minden este ábrándozva kémlelem csillagokat és nagy scifi rajongó vagyok.

Jan 10, 17 / Aqu 10, 01 03:17 UTC

Welcome nozrot!

I do not speak Hungarian. I hope my translation is accurate!

We have many discussions and projects happening at the moment. We welcome your ideas. Be sure to familiarize yourself with the terms if you haven’t already. Let us know if you have any questions. https://asgardia.space/en/forum/forum/forum-announcements-10/topic/asgardiaspace-posting-rules-82/

Many of the moderators and fellow Asgardians utilise online translators such as Google Translate http://translate.google.com or Bing Translate http://www.bing.com/translate to communicate with those who do not speak English. We strongly encourage you to utilise these be involved.


Üdvözöljük nozrot!

Én nem beszélek magyarul. Remélem fordítás pontos!

Van sok vita és projektek történik abban a pillanatban. Szeretettel várjuk az ötleteket. Ügyeljen arra, hogy megismerkedjen a feltételek, ha még nem tette meg. Tudassa velünk, ha bármilyen kérdése van. Https://asgardia.space/en/forum/forum/forum-announcements-10/topic/asgardiaspace-posting-rules-82/

Sok a moderátorok és a többi Asgardians kihasználni az online fordítók, mint a Google Translate http://translate.google.com vagy a Bing Translate http://www.bing.com/translate kommunikálni azokkal, akik nem beszélnek angolul . Nyomatékosan javasoljuk, hogy hasznosítani tudja ezeket be kell vonni.

  Last edited by:  Alan Player (Asgardian)  on Jan 10, 17 / Aqu 10, 01 03:38 UTC, Total number of edits: 1 time

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 09:42 UTC

Hello Alan Player! Bocsánat, hogy kissé megkésve reagálok a hozzászólásra. Sajnos a földi bázisom létfentartásának biztosítása igen sok időmet felemészt. A fordítás egész jól sikerült. A topikokra vonatkozó szabályokat elolvastam, ha valamit félre értelmeztem, akkor azt majd ráfogom a javasolt linkek valamelyikére. :D :D
Van egy két ötletem. Az egyiknek utólagos engedelemmel máris nekilátok, nyitok egy ötlettár nevű topikot.

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 12:22 UTC

Sziasztok!

Én beszélek angolul és spanyolul, valamint még egy-két nyelven tudok olvasgatni valamennyire, de én is örülök, hogy tudunk itt magyarul is beszélgetni.

Programozó vagyok, kedvenc programozási nyelvem a Python, egy ideig egy Linux disztró fejlesztője is voltam. Jelenleg néhány barátommal egy robotikával, automatizálással foglalkozó céget próbálunk összehozni.

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 13:52 UTC

Szia Miki! Én is bírom a linuxot, meg a robotokat. A spanyol sincs ellenemre, mivel szeretném megcsinálni vezeklésképpen egyszer a El Camino-t és nálam az a megszokott dolog, hogy megtanulok egy pár szót, amelyik országba éppen készülök. A linuxot felhasználói szinten használom, most pl. egy kerge női nevű linux mintről írok, amúgy én az energia átviteli rendszerekben is utazom, ha nincs elég delej a robotjaidnak szólj. Talán kiötlünk valamit :D :D

Jan 15, 17 / Aqu 15, 01 22:11 UTC

Sziasztok! Az angolt szinte teljes egészében megértem, viszont folyékonyan beszélni csak gyakorolt mondatokkal, és szavakkal megy. A Facebook csoportban éppen erről beszélgettünk emberekkel a világ körül úgy, hogy mindenki az anyanyelvén írt, és csak az automatikus fordítást használtuk, ami meglepetésemre egész jól működött.

Jan 16, 17 / Aqu 16, 01 15:18 UTC

Nozrot:

Az El Camino jó ötlet, én is szeretek túrázni. Majd szólj, ha menni akarsz :)

Artyom:

Szia! Épp a Metrót olvasgatom, gondolom onnan a neved. Sajna túl sok benne a gomba és nekem gombaallergiám van. Még a végén rémálmaim lesznek :D

Jan 19, 17 / Aqu 19, 01 07:14 UTC

Sziasztok!

HMiki: Köszönöm (köszönjük), hogy lefordítottad a videó üzenetet. Van egy hangalapú fordítóm, de az a fordítás nem lett ennyire tökéletes. :) Most egy elég nagy volumenű project kezdetén vagyok, ezért az El Camino még egy kicsit odébb lessz, de mindenképpen szólni fogok.

Artyom: Üdv itt! Én úgy vagyok az angollal, bármennyire is erőlködöm, nem értem, vagyis nagyon sok szót tudok, de a beszédből valahogy nem hallom ki a szavakat. Egy egyszerű szövegkörnyezet pl. a napi rutin, étkezés, közlekedés, stb. ezek mennek, de ez miatt egy komolyabb társalgásba már nem nagyon szoktam belebonyolódni. A nevednek köszönhetően :) én is bele olvasgattam a METRO-ba, szerintem nem rossz olvasmány, idegekig hat az biztos! A játékot is ki fogom próbálni. Feltéve, ha linux alatt is elmegy.

Szép napot nektek!

Jan 19, 17 / Aqu 19, 01 07:36 UTC

Szívesen!

Az én angolom sem tökéletes, de azért sokat segített hogy 4 évig angol nyelvterületen éltem. Az angollal az a baj, hogy az írás és a beszéd totálisan különbözik. Az írott alaknak néha szinte köze nincs a kiejtett szóhoz. És ehhez jön még, hogy a mi nyelvtani rendszerünk totálisan különbözik. Ilyen szempontból, nekünk magyaroknak egyébként a török az egyik legkönnyebben tanulható nyelv, de az sajnos nem számít világnyelvnek.

  Updated  on Jan 20, 17 / Aqu 20, 01 09:41 UTC, Total number of edits: 1 time

Jan 19, 17 / Aqu 19, 01 15:51 UTC

A Metro könyveket még nem olvastam, a játékkal viszont játszottam, mindkettővel, szerintem azok is nagyszerűek lettek.

Apr 1, 17 / Tau 07, 01 21:10 UTC

Sziasztok! Nemrég regisztráltam Asgardián. Én csak kb. 1 hete hallottam róla először véletlenül a 'Maradj talpon!' című műsorban (amit egyébként nem szoktam nézni), mint egy ottani kérdés megfejtése. Megjegyeztem a nevet, ami nem volt olyan nehéz, mert a Csillagkapu sorozatból már ismertem az Asgardi-akat, igaz azok nem Ti (v. most már Mi) voltatok (voltunk) :). Mindegy, rákerestem a neten, és most itt vagyok. A keresztnevemet nem árulom el, de szerintem azért lesz, aki rájön :D. Fiatalnak idősebb, idősnek meg fiatalabb vagyok, maradjunk a középkornál, talán nem lesz túl sötét. :) Azért érdekes, hogy pont ápr.1. van. Amik érdekelnek közelítőleg csökkenő sorrendben: fizika, mentális képességek (nem ezoterikus!) fejlesztése/tanulás elmélet, algoritmusok, öregedés elmélet, befektetés elmélet, meg még van egy-két dolog de eléggé periférikusak. Jónak tartanám, ha az angol mellett az eszperantó (vagy az ido) is hivatalos nyelve lenne majd Asgardiának, még ha másodlagos nyelvként is (tudom van erről egy beszélgetés valahol a fórumon). Budapesten lakom.

May 1, 17 / Gem 09, 01 11:24 UTC

Sziasztok. Bár már nem most regisztráltam, de csak most jutottam el odáig, hogy írjak is pár sort. Amikor regeltem Asgardia oldalára, még alíg volt valami, így sokáig erre sem jártam, de jól esik, hogy az oldal szépen fejlődik, és vannak érdekességek is. Szóval sűrűbben jövök innentől ide. Magamról pár szóban csak annyit, hogy főállásban dolgozom egy multinál, illetve mellékállásban saját vállalkozásom irányítom. Feleségemmel, és kislányommal Kecskeméten élünk. Az angollal elboldogulok, de messze nem tökéletes. A német nyelvet nemrég kezdtem el tanulni.

Olvasgattam a topicokat, és sajnos valóban azt tapasztaltam, hogy kevés az aktív felhasználó. Persze van pár törzstag, de mindez picit kevés, egy valóban aktív csapathoz. Ez ellen van már kidolgozva bármilyen marketing? Pici kampány? Bármi? Nyilván mondani sem kell, de attól hogy itt 10 ember megbeszéli, hogy kevesen vagyunk, egy grammal nem is leszünk többen. Aki regelt de nem jön fórumozni azzal semmit nem is lehet kezdeni. Akkor sem ha minden topickban megemlítjük. Ezért érdekel a kampány (?) Esetleg miben tudok segíteni, ha már létezik kezdeményezés ezen irányban? Meglátásom szerint mindenekelőtt az Asgardi - Magyra jelenlétet kell sűrűsíteni, annak céljából, hogy "szavunk" lehessen bárhol, bármilyen fórumon...

May 1, 17 / Gem 09, 01 21:56 UTC

Az a baj hogy az aktivizáláshoz az nagyon kevés hogy itt meg a Facebookon próbáljuk felhívni a figyelmet, hogy fórumozzanak. Igazából csak az lenne célravezető, ha meg tudnánk kérni valakit hogy küldjön ki e-mailt a regisztált tagoknak ebből a célból. De szerintem erre nem sok esélyünk van. Szóval kb tehetetlenek vagyunk ez ügyben, az az igazság.

May 3, 17 / Gem 11, 01 15:06 UTC

Viszont a jelenlegi, néhány ember kapcsolatát lehet erősíteni, így mondhatjuk, lesz egy "alapcsapat", hogyha netán a jövőben mégis többen aktivizálnák magukat, vagy regisztrálnának.

Jul 9, 18 / Leo 22, 02 10:39 UTC

Üdvözlet!


Most csatlakoztam, ismerkedem az állammal, a lehetőségekkel. Kicsit nehézkesen megy, mert nem beszélek angolul, a fordító meg nem teljesen pontos, nem egyszerű így kiböngészni a fontosabb iratokat.

Építőmérnökként az építőipari kivitelezésben dolgozom, ősztől térek vissza a munkába.

Van egy lányom, az ő jövője a legfontosabb. Jelenleg vele vagyok itthon.