روز بخیر آسگاردیا!

امروز ما دو مقاله جدید در وب سایت آسگاردیا داریم. بر اساس پرسش و پاسخ توسط لنا د وین برگزار شد.

چرا انگليسي ؟ زبان آسگاردیا است

چه کسی است در آسگاردیا: لنا د وین

...

چرا انگليسي ؟ زبان آسگاردیا است

در 19 آگوست 2017، لنا د وین، مدیرعامل و معاون رئیس NGO Asgardia یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین دیگر را برگزار کرد. از جمله چیزهای دیگر، د وین در مورد زبان انگلیسی به عنوان زبان عملی آزگاردیا صحبت کرد.

او موافقت کرد که زبان انگلیسی مورد استفاده تنها به عنوان وسیله ارتباطی وجود خواهد داشت، اما همچنین توضیح داد که "زبان رسمی و زبان عملیاتی، چیزهای مختلفی هستند. ما باید از جایی شروع کنیم ... این واقعیت ماست و ما در آن زندگی می کنیم. "

با این حال، او به بازدید کنندگان یادآوری می کند که آسگاردیا در حال حاضر با 12 زبان کار می کند: "از نظر اسناد رسمی، همانطور که دیده می شود، قانون اساسی در 12 زبان منتشر شد. این 12 زبان بیشترین زبانهای صحبت شده در آسگاردیا هستند. ما در انتشار و ارائه تمامی مطالب [رسمی] از 12 زبان پرکاربرد آسگاردیا کار و استفاده خواهیم کرد."

او از داوطلبان که به ترجمه ها کمک می کنند تشکر می کند: "همه چیزی می توانم بگویم این است که از همه داوطلبان تشکر می کنم که تلاش می کنند تا همه چیزهایی را که منتشر می کنیم و رونوشت هایی از آنچه که من می گویم انجام دهم، برای قرار دادن ترجمه های پیش رو, برای تولید پاسخ و بازخورد به ما در مدیریت‌." د وین اضافه کرد که در حال حاضر Google Translate کار شایسته ای برای ترجمه صفحات در  گوگل کروم دارد برای افرادی که از آن استفاده می کنند.

شما پرسیدید, آسگاردیا پاسخ داد. برای اطلاعات بیشتر به سؤالاتی که ممکن است داشته باشید، لطفا به بخش سوالات متداول با متن اصلی به سایت و برای ترجمه فارسی به بالا در این کانال مراجعه کنید.

...

چه کسی است در آسگاردیا: لنا د وین

در 19 آگوست 2017، لنا د وین، مدیرعامل و معاون رئیس NGO Asgardia، یک جلسه پرسش و پاسخ را به صورت آنلاین برگزار کرد. بازدید کنندگان سوالات خود در مورد ساختار لجستیکی نقش آسگاردیا و د وین ارسال کردند. دین وین همه جزئیات را توضیح داد.

وقتی که در مورد نقش او به عنوان سخنگوی آسگاردیا پرسیدند، د وین پاسخ داد که او کارمند دکتر آشوربیلی است. "من از زمان تشکیل آن برای مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا کار می کردم . اغلب من در ROOM [مجله فضایی] کار کردم که در تابستان سال 2014 آغاز شد. بودم و هنوز هم هستم, مدیر در ROOM, و هنگامی که دکتر آشوربیلی تصمیم گرفت که آسگاردیا را به عموم معرفی کند، او از تعداد از افرادی که پیش از این برای او کار کرده بودند برای گذاشتن بخشی از زمان خود به آسگاردیا خواستند. من از بین کسانی بودم که دکتر آشوربیلی برای کار در آسگاردیا خواسته بود."

د وین مدیر عامل و معاون NGO Asgardia است, و چند نفر در مورد اینکه NGO Asgardia چیست سوالی داشتند. د وین توضیح داد: "این یک ساختار حقوقی است. در اصل، دکتر آشوربیلی مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا را در وین تشکیل داد و این نهادهای حقوقی بود که همه فعالیت ها در اروپا را شامل ROOM: Journal of Space تشکیل می داد. و سپس، هنگامی که دکتر آشوربیلی تصمیم گرفت زمان آن رسیده که ایده اش درباره آسگاردیا، که برای آن برای سال های زیادی کار کرده، برای عمومی مطرح کند."

"ما در اصل آن را به صورت قانونی در زیر مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا اجرا کردیم," او ادامه داد. "اما همانطور که آسگاردیا در حال رشد است -- در ماه اکتبر یک سال خواهد شد -- و فعالیت های جدیدی در حال برداشت است، لازم است که ساختار حقوقی ایجاد شود که کاملا مستقل و حمایت کننده از فعالیت های چشمگیر آزگاردیا است. بنابراین این دو سازه های حقوقی، NGO Asgardia و Asgardia AG میباشند."

او توضیح داد: "NGO Asgardia سازمان نمونه اولیه ای از دولت آینده است." در واقع، آن را کمی عجیب و غریب می کند، زیرا یک سازمان غیر دولتی یک سازمان غیر دولتی است. ساختار قانونی ساده ترین راه برای تبدیل شدن به ساختار دولتی است یک پروسه کامل اجرا می شود، زمانی که مجلس انتخاب شده و دولت منصوب شود."

همانطور که برای Asgardia AG، د وین اشاره کرد که "یک نهاد قانونی است که به فعالیت های تجاری اجازه می دهد. در حال حاضر ما دو وب سایت، asgardia.space و asgardia.com پس در این راه، asgardia.space وب سایت Asgardia NGO و برای دولت آینده آسگاردیا می باشد، و asgardia.com وب سایت Asgardia AG از موسسه تجاری است برای سازماندهی راه اندازی و فعالیت های آینده می باشد".

شما پرسیدید, آسگاردیا پاسخ داد. برای اطلاعات بیشتر به سؤالاتی که ممکن است داشته باشید، لطفا به بخش سوالات متداول در سایت مراجعه کنید.

...

دوستار شما, فاطمه قدرتی

نماینده و کاندیدای ایران در آسگاردیا