Asgardıa İçin Neler Yapabilirsiniz?

Yazan: Ross Cheeseright, Parlamento Adaylık Sayfası | 30 Ekim 2017

Çeviri: Şeref Kaplan – CIVIC.ASGARDIA Gönüllüsü - NCM

Bir vatandaş olarak, Asgardia'nın gelişmesi ve amacının anlaşılması için ne yapmaları gerektiği konusunda, insanlarla, birçok tartışma yaptım ve bir makale yazarak bu fikirleri başkalarıyla da paylaşmayı düşündüm. 

Şuanda Asgardia’da devam eden birçok olay var. Yerel liderlerin ve Parlamento üyelerinin seçimi, hükümetin kurulması, uydu fırlatılışı ve daha birçok şey! 

Bir Asgardia Vatandaşı olarak, kenarda durup olanları seyrediyormuş ve sadece bir gözlemciymişsiniz gibi hissetmek çok kolay. İnsanlar olayların içerisine girmek ve bir parçası olmak istiyorlar fakat kendilerini hükümete katılmaya adamak için gerekli zaman ya da kaynaklara sahip değiller.

Ancak, bu mazeretler gerçeklerden bu kadar da uzak olamazdı. Asgardia vatandaşları bu projenin tam da merkezinde yer alıyorlar. Asgardia’nın en önemli parçaları Asgardia vatandaşlarıdır. İnsanlar olmadan bir ulus hiçbir şeydir! 

Seçim

Asgardia’nın seçimlerde sizin dikkatinize ihtiyacı var. Sizler için çalışmak ve hepimizin hayallerini kurduğu Asgardia’yı inşa etmek isteyen, fakat oylamaya yeterli düzeyde katılmayanlar nedeniyle çok fazla mücadele eden Parlamento seçimleri için adaylar da var.

Oylarınızla Asgardia’yı şekillendirebilirsiniz. Asgardia’yı daha iyi yapabilmek için farklı bakış açılarına sahip farklı adaylar var. Sizlerin bakış açılarını temsil edebilecek bir adaya oy vermek ulusun gelişimi için mükemmel bir yol olacak. 

Daha detaylı bilgi için Oylama Sayfasını ziyaret ediniz (İngilizce). 

Herkese Duyurun

Asgardia’ya katılmanız için sizi çeken şey neydi? Benim için, projenin kapsayıcı ve ileriye dönük düşünce niteliğiydi.  Bilim adamlarının ve insanların bağımsız ve açık bir şeyler yaratmaya çalıştıkları gerçeği, gerçekten, bana çekici geliyor ve arkadaşlarımı bu sürece dâhil etmeyi denemek için beni çekiyor. 

Asgardia'ya daha fazla insanın katılmasını sağlamak, ulus için büyük bir nimet olacaktır. Daha kısa zamanda daha çok şey başarmamıza izin vereceği gibi daha iyi bir küresel ağ kurmamıza da imkân verecek. Herkese duyurmak ve insanların projenin amacını anlamalarına yardımcı olmak ulusumuza yardımcı olmak için harika bir yoldur. 

Asgardia’da birçok olay devam etmekte. Seçimler, yarışmalar, projeler, tartışmalar ve genel olarak sosyal eğlence. Bu olaylara dâhil olmak Asgardia topluluğunun gelişimi ve büyümesine yardımcı, herkesin ilgisini çekmeye ve daha aktif olmasına yardımcı olacaktır.  Daha da önemlisi, insanların yeni dostluklar kurmasına ve bir araya gelip bağlanmalarına yardımcı olacaktır.

Tutkulu Olun

Asgardialı olmanın gururunu yaşayın.  Ulus için tutkulu bir savunucu olun ve bu pozitif enerjinin oluşturulmasına yardım edin.  Asgardia asil amaçları olan bir ulustur ve ulus için vatanseverlik olumlu bir imaj oluşturmaya ve insanları kapsayan bir topluluk kurmaya yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir. Körü körüne bir inançtan bahsetmiyorum! Fakat olumlu davranışlar daha kalıcı olacaktır.

Yeni Asgardialılara Yardımcı Olun

Nabız yoklamak ve topluluğumuzun neyle ilgili olduğunu görmek için yeni insanlar geldiğinde, onlara rehberlik edecek kişilere ihtiyaç duyacaklardır. Web sitemizde ve forumlarda birçok bilgi var ve bu bilgilere ulaşmak her zaman kolay olmadığı gibi ulusu mevcut durumu ile harekete geçirmek de her zaman kolay olmuyor.

Bununla birlikte, toplumdaki tecrübeli Asgardialılar bu konuda yardımcı olabilir. Neler olduğu hakkında bilgi verebilecekleri gibi kaynakların linklerini vererek de insanların kendilerine gerekli bilgilere ulaşmasını sağlayabilirler. Yeni Asgardialılar için verilecek iz izlenim birçok harika şeylere başarmamıza neden olacaktır.  

Bir İş Kurun

Asgardia yeni ticari işletmeler için açıktır! Yeni kurulacak ticari işletmeleri, özellikle de uzayla ilişkili olabilecek işletmeleri, desteklemek istiyorlar. Asgardia'yı desteklemek için, 1 milyon dolarlık yeni fon sağlayan fondan yararlanmaktan daha iyi bir yol olabilir mi? 

Asgardia ekosisteminde ticari bir işletme kurmak, Asgardia'nın ileri görüşlü ülkelerden biri olarak yerini almasın ülkenin kârlı ve sürdürülebilir olmasına yardımcı olacak ve ülkeyi desteklemek için harika bir yol olacaktır.

Yeni bir iş kurmakla ilgili daha fazla bilgi almak için projects@asgardia.space adresine bir mail gönderebilirsiniz. 

Bağışta Bulunun

Vaktiniz yoksa fakat ulusun büyümesine destek olmak istiyorsanız, Asgardia şimdi vatandaşlarının alın teriyle kazanılan paralarından bağışta bulunmasına imkân veriyor. Bağışlar aracılığıyla toplanan para, gelecek projeleri finanse etmeye yardımcı olacak ve bir teşekkür ödülü olarak 6 aylık bir ROOM'a (Spcae Journal Dergisi aboneliği 56$ değerinde) aboneliği de dâhil olmak üzere bu girişiminiz için bazı dijital ödüller de kazanacaksınız.

Daha fazla bilgi almak ya da Asgardia’ya bağışta bulunmak için Asgardia.Space sayfasında bulunan donation sayfasını ziyaret edin.

Download Etmek İçin: https://drive.google.com/open?id=0B-7gi8nzPrhvVFpER2J5cWlJWlU