Jan 9, 17 / Aqu 09, 01 14:44 UTC

ASGARDİA UYDUSUNDAN DÜNYAYI SEYRETMEK  

DEĞERLİ ASGARDİALI ARKADAŞLARIM,

BİR ASGARDİA LI OLARAK OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM BİR KONUYU SİZLERLE ANKET YAPARAK PAYLAŞMAK İSTİYORUM. ASGARDİA UZAY ULUSUNUN DEĞERLİ KURUCULARININ ÇALIŞMALARINDAN BİRİSİDE UZAYA BİZİ SEMBOLİZE EDEN BİR UYDU FIRLATMAK. UMUYORUMKİ BU YAKIN BİR TARİHTE GERÇEKLEŞECEK. BURADAN YOLA ÇIKIP DÜŞÜNECEK OLURSAK, SİZLERE ŞUNU SORUYORUM- UYDUMUZUN ÜZERİNDE DÜNYAMIZA ONLİNE YAYIN YAPAN VE SADECE BİZE ÖZEL OLAN KAMERA SİSTEMLERİ YERLEŞTİRİLSE VE BİZ GÜNÜN HER SAATİNDE BU TEKNOLOJİ VASITASI İLE KENDİMİZİ YENİ EVİMİZDE GİBİ HİSSEDEREK DÜNYAMIZI SEYREDEBİLSEK FENAMI OLURDU.

KATILIMINIZ VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM, SAYGILARIMLA

Jan 10, 17 / Aqu 10, 01 02:45 UTC

Herkesin sadece kendi ID sini girerek uydudaki kameralardan dünyayı izleyebileceği bi sistem hiç fena olmazdı doğrusu 👍🏻

Jan 11, 17 / Aqu 11, 01 21:16 UTC

Merhabalar, ben Salih

Kurulmasını hayal ettiğiniz bu sistemin kullanımı için Asgardian ID'si girmek gerekliliğini düşünmenizin sebebi nedir acaba? Böyle bir imkan olacaksa bunun herkes tarafından kullanılabilmesi daha hoş olmaz mıydı?

Jan 11, 17 / Aqu 11, 01 22:11 UTC

Merhaba Salih,ornek vermem gerekirse mesela buraya yorum yapabilmek icin mail adresimiz ve sifremizle giris yapmamiz gerekiyor, yani sanirim uyduda asgardianlara ozel bisey olacagi icin mail-sifre islemi degilde ID girmenin daha degisik olacagini dusundugum icin oyle yazdim ✌🏻

Jun 30, 17 / Leo 13, 01 12:15 UTC

Biraz masraflı duruyor direk uydudan canlı yayın olsa yeterli gelir ama basit bir cubesat olacağı için kamerası olacağını sanmıyorum kozmik radyasyondan göndereceğimiz harddiskin bile dayanıp dayanmayacağı konuşuluyor

Jul 3, 17 / Leo 16, 01 05:44 UTC

Merhabalar, 

Zaten yapılmışı varken böyle bir girişim olacağına ihtimal vermiyorum. Şuradan ISS canlı görüntüsüne ulaşabilirsiniz:

http://www.ustream.tv/channel/live-iss-stream

Ayrıca yazılı bir kural değil ama caps lock açık bir şekilde büyük harfle ve imla kurallarına dikkat etmeden gönderi yapmak çoğu oluşumda saygısızca bir hareket olarak algılanıyor. Yanlış anlamayın, sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum. Anlayışınız için teşekkürler.

Jul 16, 17 / Vir 01, 01 15:57 UTC

Bence de maliyetinden dolayı böyle bir şeye girişileceğini sanmam. Veri saklama olayı gayet akıllıca, hele hele sanal para olayı tüm dünyaya yayılmaya başladığı bu günlerde o 200Kb lik alan çok ama çok kıymetli bir kasa olacak düşüncesindeyim.

Jul 18, 17 / Vir 03, 01 11:23 UTC

Sevgili Arkadaşlarım,

Önceki yazıma cevap ve yorum niteliğinde metinler ile karşılaştım. Belirtmek isterim ki ben bu metni genel forum ve teknoloji mühendislik kısmına da yazdım. olumlu tepkiler aldım. Aslına bakarsanız bu oldukça eğlenceli bir proje olabilir diye düşünüyorum. Kendi adıma konuşacak olur sam şayet, benim yeni bir ülkem olacak ve bu bir uzay ülkesi, zamanında okuduğum çizgi romanlar vardı ( yaşım 42) bize hayal gibi gelen, ve bu Asgardia projesi işte o kitaplardan fırlayıp önüme gelen bir hayal. Uyduya kameraların eklenmesi olur veya olmaz, o kısmı mühendisler düşünmeli. Kim ne kadar fazla fikir sunar sa bu iş o kadar başarılı olur. 50 arge mühendisi var ise buna karşılık 250.000 asgardialı var ve neden 250.000 Asgardialı proje üretmesin, mühendislerin dikkatini çekebilecek bir şeylerden bahsediyorum.

Bu nedenle, o uydu benim ikinci vatanım olacak ve ben o uydudan günün her saati kimlik girişi yaparak dünyayı görebileceğim. Bana cazip gelen ve beni heyecanlandıran bu fikri sizinle bu yüzden paylaştım. Ve emin olunki bu uygulama çok fazla kullanılacaktır. Tekrar söylemek isterim, Nasıl olacağını mühendisler bilecektir ve düşünecektir.

Aug 6, 17 / Vir 22, 01 14:53 UTC

Düşünce çok güzel bence. İlkinde olmasa da ikincide yada üçüncüde olmalı. Madem bir ulus fikri var o ulusa özel uygulamalarda olmalı. 

Aug 7, 17 / Vir 23, 01 07:52 UTC

Asgard uyduları  

Yazan: Dirk Baeyens ( Asgardian ) , 2 Ağustos 2017, 14:32

Selamlar Vatandaşlar,

Eğer uydulara şeyler eklemek için bir değişikliğe sahip olsaydık,
gelecekteki Asgard uydusuna ne eklemek isterdiniz?

Tüm fikirleri bekliyoruz.

Listeyi Düzenle: kamera, izleme uygulaması, araştırma, ağ,

Teşekkürler: UğurAydin, AnkudinovIV, Dirk, 

Grtz, Dirk.

Düzenleyen:  Dirk Baeyens ( Asgardian )  , 3 Ağustos 2017, 11:57 tarihinde toplam 4 defa düzenlendi.

Dirk Baeyens ( Asgardiyen )

Düzenleme

Ynt: Asgard uyduları  

Gönderen: UgurAydin ( Asgardian ) , 2 Ağustos 2017, 14:58

Merhaba @Dirk

Onu kaçırmış olabilirsiniz. Daha önce kamera ekleme fikrini önerdim. Dünyayı yeni evimizden izlemek için.

UgurAydin ( Asgardlı )

NOT..@TAyan katılımın için teşekkür ederim.

Genel forumda yapmış olduğum önermenin türkçe çevirisidir. -ORJİNAL METİN ALT UZANTIDADIR.-.

https://asgardia.space/en/forum/forum/general-discussion-14/topic/asgardian-satellites-7385/

Last edited by:  Ugur Aydin (Asgardian, Candidate, Member of the Parliament)  on Aug 7, 17 / Vir 23, 01 07:54 UTC, Total number of edits: 1 time

Aug 27, 17 / Lib 15, 01 14:58 UTC

Bence mükemmel olur

Aug 28, 17 / Lib 16, 01 12:49 UTC

Türkiye forum sayfası yöneticilerinden ricamdır.

Dirk baeyens ile yaptğım sohbeti okumuşsunuz. Basit bir sorusu vardı ve bende daha önce teknoloji ve mühendislik bölümlerine yaptığım öneriye bir atıf olarak Dirk e yanıt verdim. Ben bu projenin Türkiye forum sayfasına ait bir girişim olmasını dileyerek ilgili makama yazı yazılması taraftarıyım. Serkan Unalan bey'in bahsettiği gibi buna benzer sistemler var ve kullanılmakta, fakat ben olaya farklı bir açıdan yaklaşarak Asgardia ulusuna gönül veren insanların bunu yaşaması gerektiği kanaatindeyim.

Sizleri tekrar düşünmeye sevkediyorum! 

Çok büyük bir çoğunluk ileride Asgardia uzay platformunu reel olarak görüp elini dahi süremeyecek, sonraki fırlatılacak uydularda tek bir kamera olsa,  bize görsel sağlayarak ve bizler belirlenen zamanlarda bu görüntüleri ıd girip seyretsek fena mı olur?.