Nov 17, 17 / Sag 13, 01 21:19 UTC

Birkaç sorum var  

1. si doğum tarihini salladım. Sertifika aldım ve doğum tarihini düzeltemiyorum, sorun olur mu ilerde ( vatandaş olurken vb. ) ?

2. Sanırım başvurularda 100.000 kişi belirlenip vatandaş olmuşlar. Ben daha yeni anayasayı kabul ettim. Ben ne zaman vatandaş olabilirim ? İkinci bir 100.000 listesi mi yayınlanıcak ?

3. Ben şu an vatandaş mıyım yoksa onaylama mı bekliyorum ? Ayrıntılı bilgim yok şu anda o yüzden bilmiyorum.

4. Kişisel bilgilerimizi paylaşıyoruz, ne kadar güvenilir ? 

5. 100.000 resmi vatandaşı varsa BM tarafından devlet olarak kabul mu görücek ? Ne zaman olacak bu olay bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Nov 18, 17 / Sag 14, 01 07:48 UTC

Merhabalar TheoricalArmy,

1. citizens@asgardia.space adresine bu sorununuzu anlatan bir mail göndererek düzlttirebilirsiniz. Çünkü kimlik ve pasaport alırken, gerçek bilgilerinizi de sunmanız gerekecek. Yani evet sorun olabilir.

2. İlk 100 bin kişi (Golden 100.000) olayında ise; 2018 Haziran ayı gibi kimlik ve pasaportlar dağtılmaya başlayacak ve o kişiler o zaman alacaklar resmi evraklarını. Daha sonra katılanlar ise (Anayasayı onaylamış olanlar) ilerde belirlenecek bir tarihte kimlik ve pasaportlarını alabilecekler.

3. Eğer Anayasayı onayladıysanız, vatandaşsınız. Herhangi bir onay beklemenize gerek yok.

4. Kişisel bilgileriniz kesinlikle kimseyle paylaşılmaz. Bu konuda içiniz rahat olsun.

5. Bir ülkenin ülke olabilmesi için BM onayı gibi bir mekanizma yok. Bu olay İsrailin ilk kurulduğu zaman, dünyadaki ülkeler tartafından daha hızlı bir şekilde tanınması için yapılan bir olay. İlk o zaman yapılmıştı. Eğer bir ülke kurmak isterseniz, kurabilirsiniz. Ama tanınma olayı tamamen ikili ilişkilerle alakalı ve hem devlet başkanımız Sayın Dr. Igor Ashurbeyli hem de diğer üst yönetim bu konularda görüşmeler yapıyorlar. Mart ayında sonuçlanacak seçmilerden sonra, hükümet ve parlamentonun onaylanması ve atanması gerçekleşecek. O zaman tüm resmi görüşmeler de hız kazanarak devam edecek. Hem BM ile hem de diğer dünya devletleriyle. Siyasi, Ekonomi ve belki de kültürel ilşkiler için. 

Umarım sorularınızın cevaplarını verebilmişimdir. Eğer daha fazla sorunuz ya da soru işaretleriniz varsa, buradan sorabilirsiniz.

Teşekkürler...

Nov 18, 17 / Sag 14, 01 09:27 UTC

Bahsettiğiniz adrese mesaj gönderdim. Sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim.

Nov 18, 17 / Sag 14, 01 09:34 UTC

Eğer cevap gecikirse, lütfen bize bildirin. Bizler sizleri bilgilendirmek için varız. Umarım faydalı olmuştur cevaplar...

Nov 19, 17 / Sag 15, 01 15:22 UTC

Edit: Cevap geldi, teşekkürler.

Last edited by:  Ata Akbulut (Asgardian)  on Nov 22, 17 / Sag 18, 01 08:08 UTC, Total number of edits: 1 time

Nov 23, 17 / Sag 19, 01 10:45 UTC

3. Eğer Anayasayı onayladıysanız, vatandaşsınız. Herhangi bir onay beklemenize gerek yok.

onaylayıp onaylamadığımızı nerden görüyoruz? veya görebiliyor muyuz?

Nov 24, 17 / Sag 20, 01 18:53 UTC

Merhaba Muzaffer Keskin bey,

https://asgardia.space/en/vote/constitution/ bu adresi ziyaret ederek Anayasayı onaylayıp onaylamadığınız görebilirsiniz. Eğer onaylamışsanız, sayfada You are the .... şeklinde bir uyarı notu çıkacak. Orada yazan rakam sizin kaçıncı kişi olarak Anayasayı onayladığınızı gösteriyor. Eğer onaylamdıysanız, aşağıda bulunan I accept the Constitution yazısının solundaki kutucuğu işaretleyip, SUBMIT butonuna basmanız gerekiyor.

Teşekkürler...

Dec 4, 17 / Cap 02, 01 12:21 UTC

merhaba ben anayasayı onayladım. YOU ARE THE 61524TH ASGARDIAN TO ACCEPT THE CONSTITUTION. yazıyor. yani ben ilk 100.000'de miyim? 

Apr 22, 18 / Gem 00, 02 11:13 UTC

Ben 18 yaşından küçük olarak kayıt oldum sitede 

ONLY THOSE OVER THE AGE OF 18 CAN VOTE IN ASGARDIA 

yazmakta ve anayasayı kabul edemiyorum.

Apr 28, 18 / Gem 06, 02 13:36 UTC

Merhaba Yag1z41

Anayasayı onaylamanız için 18 ve üstü yaşınız olması gerekir. 18 yaş altında olduğunuz için sistem algoritması bu durumu kabul etmeyecektir. Mesela sayfanın başında bize yazan TheoricalArmy isimli vatandaşımız farklı bir yol denemiş ve doğum gününü rastgele yazmıştır, Böyle bir durum size sorun olarak yansıyacaktır, ileride kimlik ve pasaport verileceği için gerçek evraklarınız ve sisteme kayıt yaptığınız tarihler uyuşmayacak ve geri dönüşü bu örnekte de olduğu gibi azda olsa uğraştıracaktır. 18 yaş altı olan kimseler ebeveyn önderliğin de ve onların kullanıcı bilgileri kapsamında Asgardia vatandaşlığına geçebilirler fakat buna rağmen anayasayı onaylayamazlar.

Jul 16, 18 / Vir 01, 02 13:16 UTC

Ben yasayı onayladım ama soyadımı kabul etmiyor. İngilizce'de ç ve ö harfleri bulunmuyor. Bu sebeble olduğu kanaatindeyim. Bu konuda ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz? 

Konu merak ettiğim Konuda Sudur ki: Türk vatandaşlığımı iptal etmem mi Gerekiyor? 

Yani asgardia vatandaşlığı benim ikinci vatandaşlığım mı oluyor yoksa tek vatandaşlığımı mı oluşturuyor.Kapsamlı?

Last edited by:  Lodher Ofinion Selflora (Asgardian)  on Jul 16, 18 / Vir 01, 02 13:36 UTC, Total number of edits: 1 time
Reason: Yanlış noktalama işareti ve yazım yanlışları sebebiyle

Jul 16, 18 / Vir 01, 02 17:19 UTC

Gotina bende aynı sorunu yaşadım bir kaç gün önce  support@asgardia.space adresine  mail gönderdim onlarda kısa süre sonra  geri dönüş yaptılar ve  düzelttiler sende mail atabilirsin. Ayrıca  Türk vatandaşlığını da iptal etmen gerekmiyor.

Last edited by:  Emir Soydas (Asgardian)  on Jul 16, 18 / Vir 01, 02 17:23 UTC, Total number of edits: 1 time

Jul 16, 18 / Vir 01, 02 19:38 UTC

Bu konuda kafamda çok soru var bir de Türkiye'de kullandığım ismi mi kullanmak zorundayım. Eğer vatandaşlık hakkı doğarsa Türk ismimi mi kullanmak zorundayım. Yoksa Asgardia vatandaşı olarak istediğim ismi hem burada hem de vatandaş olarak kullanabilir miyim?

May 13, 19 / Gem 21, 03 20:08 UTC

Ben anayasayı onayladım fakat Level 2 görünüyor yardımci olursaniz sevinirim