Sep 13, 17 / Sco 04, 01 15:04 UTC

Dördüncü Seviye Doğrulama, Kimlik Belgeleri ve Pasaportlar Hakkında Yayınlanan 13 Nolu Kararname!  

Değerli Asgardialılar,

Devlet Başkanımız Igor Ashurbeyli, Altın Yüz bine giren Asgardialıları üçüncü doğrulama düzeyini geçmesi nedeniyle kutluyor  ve Devlet Başkanlığı idari Yönetimine dördüncü doğrulama seviyesi için gerekli prosedürleri hazırlaması talimatını veriyor.

13 Nolu Kararname (Türkçe)

https://drive.google.com/open?id=0B-7gi8nzPrhvTC1WVzVwTExTckk

Last edited by:  Seref Kaplan (Candidate, Asgardian, Member of the Parliament)  on Oct 25, 17 / Oph 18, 01 07:22 UTC, Total number of edits: 1 time
Reason: link update

Sep 14, 17 / Sco 05, 01 10:47 UTC

Sevgili "Şeref Kaplan" Beni fazlası ile heyecanlandıran kararnameyi, Türkiye Forum Sayfasına sürat le ulaştırıp bizimle paylaştığın için teşekkür eder öncelikle başta siz olmak üzere tüm "Asgardia" ailesini kutlarım.

4. doğrulama ile ilgili ne olacağı konusunda fikirlerinizi ve öngörülerinizi merakla takip edeceğim. Şu aşamada benim bir fikrim olmadığını belirtmek isterim.

Saygılarımla.

Genel tartışma sayfasında "golden 100k" tartışmasına dahil oldum ve bu soruya orada cevap aradım. Dirk baeyens den şöyle bir cevap geldi "doğrulama seviye formu doldurulacak",

bir diğer Asgardia'lıdan gelen cevap ise şu şekilde "para ödeme zamanı geldi, kayıt ücreti".

Bende basit bir soru ile cevap verdim "Hangimiz devleti için vergi vermiyor, merak ediyorum, ben veriyorum mesela".

Yani erkenden bu tarz bilgiler dolaşmaya başladı,

Teşekkürler.

Last edited by:  Ugur Aydin (Asgardian, Candidate, Member of the Parliament)  on Sep 14, 17 / Sco 05, 01 14:15 UTC, Total number of edits: 1 time

Sep 14, 17 / Sco 05, 01 15:19 UTC

Merhaba Uğur Aydın,

Türkiey ekibi olarka olabildiğince hızlı bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. Demek ki bir nebze de olsa başarmışız. Bizler teşekkür ederiz. Dördüncü doğrulama nedir tam olarak, şu an için, bilemiyoruz. 16 Eylül'de yapılacak Soru-Cevap oturumunda bir cevap alabileceğimizi, ya da en azından, ipuçları elde edebileceğimizi umuyorum. Genel Forumdaki yorumlar ise kişisel tahminden ya da yorumdan öteye gidemez. Bu olayın ne olduğu konusunda, tabii ki, benim de bir yorumum olacak. Karanamelerei dikkatle okursanız, Parlamento kurulduktan sonra ki bunun için altı aylık bir süre veriliyor, Kimlik ve Pasaport için çalışmaların başlamasından bahsediliyor. İşte burada da gerçek kişiler belli olacak. Gerçek kişilerden kastım ise; isim, fotoğraf ve diğer bilgilerin, olayın ciddiyetine varılmış bir şekilde verilmesi konusudur. Hala birçok kişinin işin ciddiyetini anlayamadığını, olayı olabildiğince basitleştirdiğini, belirli konularda ki devamlı açıklanmasına karşın, aynı soruları gündeme getirmelerinden anlayabiliyoruz. 

Eleştiri her zaman yapılabilir ve yapılmalıdır da! Ancak eleştiri yapılırken olay dalga geçmeye, saygısızlığa ve hatta üstü kapalı bir şekilde hakarete varırsa, bu artık eleştiri olamaz. 

Genel forumda verilen cevaplardan biri para konusu (vergi)! Onlarca kez açıklanmasına karşın, hala para isteneceğinden bahsediliyor. Bu direkt olarak ve en hafif tabirle, işi sulandırmaktır. Bu konud, hem soru cevaplarda, hem FB üzerinden yapılan yorumlara cevaplarda ve hem de Forum sayfalarında cevaplar verildi. Ama ısrarla gelmeye devam ediyor ve bence edecek de!

Dördüncü seviye için form doldurma olayına gelince! Muhtemelen olabilecek birşey. Ancak resmi bir açıklama olmadan, bunlara, bliyormuşçasına cevaplar vermek çok da doğru olmaz diye düşünüyorum.

Saygılar.

Sep 19, 17 / Sco 10, 01 12:12 UTC

Sevgili "Şeref Kaplan",

Fb canlı yayınları "soru cevap" 4. seviye ile ilgili veya ilerisi için planlanan konulara yer verildi mi acaba.

Saygılarımla-Teşekkürler.

Oct 24, 17 / Oph 17, 01 19:47 UTC

Link çalışmıyor kontrol edebilir misiniz?

Oct 24, 17 / Oph 17, 01 20:47 UTC

ilk üç seviye doğrulama nelerdi onlar hakkında da yardımcı olabilirmisiniz

Oct 27, 17 / Oph 20, 01 10:03 UTC

@CaracaL Şeref Kaplan beyin eklediği link çalışmakta.....

@regedit Aşağıda sizin için bazı bilgiler hazırladım....

1. Seviye : Asgardia Uzay Ulusu na kayıt olman,

2. Seviye : Profil Bilgilerinin eksiksiz olması ve sertifikanı görüntülemen ( Numaranı Kimse İle Paylaşma ),

3. Seviye : Asgardia anayasasını onaylaman. Ardından Bayrak-Marş-Amblem Oyu kullanman gerek bunları unutma.

Ve en önemlisi ise anayasa oyunu kullanmak için sayfaya girdiğinde oy kullanmadan sayfadan ayrılmaya kalkarsan, hayır oyu vermiş gibi sayılacaksın bilgin olsun. Ve sayfada bulunma süren saniyelerle ifade ediliyor. Kararını vererek sayfaya girmeni tavsiye ediyorum.

4. Seviye diye bir şey henüz yok ve sadece Lena bir açıklama yaptı (Kimlik ve Pasaportlar) için çalışmalar yapılacak. buna hazırlık aşaması ise bana göre 4. Seviye olucak.

Last edited by:  Ugur Aydin (Asgardian, Candidate, Member of the Parliament)  on Oct 27, 17 / Oph 20, 01 10:05 UTC, Total number of edits: 2 times

Dec 4, 17 / Cap 02, 01 12:25 UTC

YOU ARE THE 61524TH ASGARDIAN TO ACCEPT THE CONSTITUTION. anayasa sayfasında böyle yazıyor.. bende golden 100k da mıyım?

Dec 18, 17 / Cap 16, 01 19:38 UTC

merhaba serhat o anayasayı kabul ettiğinde kaçıncı olduğunu gösteriyor.