Aug 26, 17 / Lib 14, 01 20:35 UTC

Lena De Winne - 19 Ağsutos 2017 - Canlı Soru-Cevap oturumu Çevirisi - 1 ve 2. Oturumun Tamamı!  

Lena De Winne'in 19 Ağustos 2017'de gerçekleştirdiği Canlı Soru-Cevap etkinliğinin Türkçe olarak tam metnini incelemenizi öneririm. Bir önceki ile birlikte yayınlıyoruz! Lütfen her ikisini de OKUYUN! Kafanızdaki birçok soruya ilk ağızdan verilmiş cevaplar.

Çeviride destek olan Şeref Kaplan, Serkan Ünalan, Semih Kılıçarslan ve Selim Temizyürek'e çok teşekkür ediyoruz.

İlk Soru-Cevap Çevirisi (19 Temmuz 2017 - PDF): https://drive.google.com/file/d/0B-7gi8nzPrhvdUNtMDlsVVRQSlk/view

İkinci Soru-Cevap Çevirisi (19 Ağustos 2017 - PDF): https://drive.google.com/open?id=0B-7gi8nzPrhvYzhoZm1XYTZWNEE

Saygılarımızla,

Last edited by:  Seref Kaplan (Candidate, Asgardian, Member of the Parliament)  on Aug 27, 17 / Lib 15, 01 19:16 UTC, Total number of edits: 1 time

Aug 28, 17 / Lib 16, 01 12:37 UTC

Şeref Kaplan, Serkan Ünalan, Semih Kılıçarslan ve Selim Temizyürek'e verdikleri bu emekten ötürü çok teşekkür ediyorum.

Temiz, anlaşılır netlikte harika bir çeviri olmuş.

Aug 30, 17 / Lib 18, 01 22:19 UTC

nasilsin ben ozan besikci ben merak ediyorum ne zaman Kimler kimlik kartı ve pasaport olacak ne zaman gelecek ben merak ediyorum

Aug 30, 17 / Lib 18, 01 22:24 UTC

nasilsin ben ozan besikci ben merak ediyorum ne zaman  kimlik kartı ve pasaport olacak ev adres mi  pasaport ama ne zaman   gelecek ben anlamadim ya   ben merak ediyorum ben cok gitmek istiyorum asgardıa benim hayalim asgardia gitmek istiyorum Bilgi Verebilir Misiniz Rica Etsem simdi Teşekkür ederim kendine iyi bak 

Last edited by:  Ozan Besikci (Asgardian)  on Aug 30, 17 / Lib 18, 01 22:49 UTC, Total number of edits: 2 times

Aug 31, 17 / Lib 19, 01 12:24 UTC

Merhaba ozi1973,

Eğer ekteki dosyaları okursanız, tüm sorularınızın cevaplarını bulacaksınız. Ama yine de bir özet geçeyim:

1. Asgardia'ya gidilmesi çok da yakın bir zamanda olmayacak. Uzaya çıkacak ilk şey asgardia-1 uydusu olacka ve o da 10 ya da 12 Kasım da fırlatılacak.

2. Kimlik kartı ve pasaport için çalışmalar devam ediyor. Ancak parlamento ve hükümet kurulma ve atama illemlerinden sonra bununla ilgili çalışmalara başlayabilir. Bir devlet statüsü olmadan bu resmi evraklar düzenlenemez. Düzenlense bile bir anlamı olmaz. Bu nedenle bekleyeceğiz. Gelişme olduğu anda buradan bildirilecek.

Umarım faydalı olmuştur bu özet. Yine de okumanızı rica ediyorum.