Jul 25, 17 / Vir 10, 01 10:23 UTC

Lena De Winne'in Kimlik ve Pasaport Açıklaması  

9 Temmuz 0001 / 24 Temmuz 2017

Geçen hafta binlerce insan, NGO Asgardia’nın Başkan Yardımcısı ve CEO’su Lena De Winne ile canlı Soru – Cevap oturumuna bağlandı. Soruların birçoğu Asgardia Kimliği ve Pasaportuyla ilgiliydi. 

De Winne; “Parlamentoyu, Bankacılık sistemleri ve ulusal para birimimiz SOLAR’ı oluşturmak ve Hükumeti kurmak için çalışıyoruz”. “Bu noktada kimlik kartı, tamamen korunan, entegre çip sistemli bir kart ve sonunda, mümkün olduğunda, Asgardia'nın para sistemi içinde Asgardialılara sağlanacak hizmetleri almasına izin verecek olan bir kart olacak.” şeklinde açıklama yaptı

Pasaportları, diğer devletler tarafından tanındığımızda ve yasal sınırlardan geçebilmeniz için Asgardia pasaportunu yasal ve geçerli bir seyahat belgeleri olarak kabul ettiklerinde seyahat edebilmeniz için, kitapçık şeklinde hazırlamaya başlayacağız. Bu sürecin uzun vadeli bir hedef olduğu konusunda çok gerçekçiyiz.” şeklinde devam etti. 

De Winne katılımcılara, kimliklerin ve pasaportların yalnızca şahsen alınabileceğini ve belgelerin çok ciddiye alındığını hatırlattı. De Winne daha sonra; “Şimdi herkesin profillerindeki formu doldurmalarını istiyoruz ki bu (bilgilerini düzenlemek ya da formu tamamen doldurup doldurmamak) sizin kendi takdirinizdir. Bu verilerin doğru olması gerekmektedir. Belgelerinizi talep etmeye karar verdiğinizde, Asgardia Büyükelçisine kendinizi tanıtmanız istenecektir. Uzun vadede, her bir kıta için altı daimi elçiliğin olması planlanıyor "dedi. Ayrıca; "Asgardia'nın en büyük hedeflerinden biri sınırlarının olmamasıdır” dedi. Uzaydan Dünyaya baktığınızda, sınırları göremezsiniz, maviyi, yeşili, çölün sarısını görürsünüz. Sınırları göremezsiniz. Sınırlar sadece harita üzerinde ve insanların zihnindedir. Bu nedenle, uzaydan bakıldığında sadece kıtaların sınırları görünür. Asgardia’nın, her biri bir kıtayı temsil etmek üzere,  altı tane Büyükelçiliği olacak. Fakat yerel temsilcilikler oluşturmak için çalışmalara devam ediyoruz ve tabii ki, insanların bizimle olan etkileşimlerini sürdürmelerine yardımcı olmak için elimizden geleni de yapıyoruz. "

Siz sordunuz, Asgardia cevapladı. Aklınıza takılabilecek daha başka sorular için, lütfen SSS (FAQ) sayfasını ziyaret edin.

Orijinal Link: https://asgardia.space/en/blog/asgardia/13686-ids-and-passports-explained/

Teşekkürler.

Jul 25, 17 / Vir 10, 01 12:07 UTC

PROFİL SAYFAMIZDAKİ BİR KONUYA DİKKAT ÇEKMEK İSTERİM.

Lena De WİNNE nin dediğini yapmak için profil sayfasına girersek ve bilgileri güncellemeye çalışırsak, karşımıza tuhaf bir sorun çıkıyor,

örneğin kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz sistem bunu onaylamadan önce eğitim durumu kısmına yönlendiriyor, sanki mecbur tutuyor gibi. bunun makul bir açıklaması varmı veya sistem hatasımı diye düşünüyorum. 

Jul 25, 17 / Vir 10, 01 14:16 UTC

Merhaba uguraydin,

bahsettiğniz olayı denedim şimdi, ben de kullancı adımı dedğiştirdim, ve herhangi bir uyarı vermedi. Ancak, eğer profil sayfanızda eksik bilgileriniz var ise, (eğitim vs. gibi) onları da tamamladıktan sonra dener misiniz lütfen? Bu arda zorunlu alnlar var formda ama eğitim bölümü zorunlu alanlardan değil gibi duruyor. Yine de elimden geldiğince araştırıp geri dönmeye çalışacağım.

Teşekkürler.