Sep 11, 17 / Sco 02, 01 07:48 UTC

Online Eğitim Konusunda Öğretmenler Aranıyor  

Aşağıda çevirisi bulunan mesaj, Asgardialılar için düzenlenmesi planlanan e-eğitim (online eğitim) kurslarını duyurmak ve tartışmaya katılmak isteyen, GÖNÜLLÜ, eğitimciler bulmak için yayınlanmış bir mesajdır. Bu konuda yardımcı olmak isteyen değerli eğitimcilerimizin yazı içerisinde bulunan linkten tartışmaya katılmalarını rica ediyoruz. Bu konuda daha detaylı bilgiler, proje geliştikçe, buradan yayınlanacaktır.

Teşekkürler.

Herkese merhaba, 

Sizlerle projeler bölümünden gelen haberleri paylaşmak istiyoruz. Asgardia için MOOC (Massive Open Online Course [bir tür açık öğretim sistemi]) hakkında tartışıyoruz. Bu yöntemin 2006 yılında başladığını ve ilgili şirketlerin ve üniversitelerin zaten MOOC sistemlerine sahip olduğunu biliyoruz (örnekler, Harvard, Stanford, Apple, Microsoft). Asgardia’nın da bir çevrimiçi topluluk olmasından dolayı, bunu geleceğin bir parçası olarak geliştirmeliyiz. Ve bu kesinlikle ulusumuzun kalkınma planına dâhil olmalıdır! Bu yüzden forumda tartışma başlatıyoruz. Bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz:

https://asgardia.space/en/forum/forum/general-discussion-14/topic/projects-team-looking-for-teachers-mooc-7601/

Peki bu MOOC’un vizyon ve hedef nedir? Yeteneklerini ulusun kalkınması ve gelişmesi için, kendini geliştirmek isteyen tüm vatandaşlarımızın dünyadaki bilim ve eğitimle ilgili en iyi e-öğrenme deneyiminden birine sahip olmasını istiyoruz. Ayrıca, MOOC, diğer departmanlar tarafından bir eğitim kursu ile yeni personelleri geliştirmek ve bunların dışında kalan diğer personellere verilmesi planlanan özel kurslar için de kullanılabilir. Ekibimizde Yüksek Profesyonel yetenekler geliştirmek ve yüksek uluslararası becerilere sahip olmak; rekabetçi olmak ve hedeflerimize ulaşmak adına bir önem taşımaktadır. 

Bu yolculukta bize katılmak isteyen öğretmenler arıyoruz! Hedeflerimize ve şimdiye kadar bu yolculuğun sonuçlarına ulaşıp, daha fazla insanı bize katılmaya teşvik ederek, bu kursla Asgardia’nın vizyonu, misyonu, hedefleri ve hikâyesi ile tüm vatandaşlara öğretmek istediğimiz ilk pilot projemiz için en iyi seçeneği seçmek istiyoruz.

Şimdiye kadar bu kadar profesyonel olmadığımızı biliyoruz ve bu zor olacak, fakat buna inanıyoruz ve başarılı olacağız. 

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Sep 11, 17 / Sco 02, 01 11:14 UTC

Şeref Bey selamlar.

Öğretmen değilim fakat Otomotiv sektörüne yönelik patentlerim var. Ve tasarım yapmayı seviyorum, global fikirlere sahibim. Mesela Asgardia Ulusu için teknolojik ve futuristik bir stadyum tasarlayabilirim. Bunun yanında bu yazınıza istinaden Asgardia'ya üye olmasını sağladığım üniversite inglizce dil öğretmeni bir arkadaşımı aradım ve sizin yazınızı incelemesini rica ettim, ki bu arkadaşımın daha öncede Rebekah hanımla gönüllü pozisyonlar için buluşmasına vesile oldum, umarım faydalı olur.

Benim bu noktada sizden farklı bir isteğim olacak. ulusumuz adına geliştirme yapmak isterim 'tasarım adına' bana tavsiyeniz ne olabilir. Fikirlerimi gönderebileceğim bir kapı arıyorum.

İzmir Bölgesinden Altay alt yapı tesisinde futbol spor okulları öğretmenliği yapan, Spor yöneticiliği bölümü 3. sınıf arkadaşım (sportman) kullanıcı adı, bana sizin yazınıza istinaden faydalı olup olamayacağını sordu,

Eşim (Asgardia üyesi) sosyoloji (sosyolog) 2. üniversite son sınıf öğrencisi "formasyon" zamanı yaklaşmış bulunmakta, kendisi de bu konuda sizlere faydası olup olamayacağını sordu, 

Saygılarımla,

Last edited by:  Ugur Aydin (Asgardian, Candidate, Member of the Parliament)  on Sep 11, 17 / Sco 02, 01 11:26 UTC, Total number of edits: 2 times

Sep 11, 17 / Sco 02, 01 15:56 UTC

Şu an itibariyle sadece bir tartışma platformu oluşturulmaya çalışılıyor. Linkteki başlık altında tüm fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. bu arda, yoğun çabvalatınız için de ayrıca teşekkür ediyorum. 

Sosyoloji ve Spor konularında net bir şey söyleyemem. Sanırım en iyisi bu konularda takipçi olmak. ancak İngilizce konusunda, arkadaşımız volunteer@asgardi.space adresine yazarak, gönüllü olarak çalışmayı talep edebilir.

Fikir konusuna gelince, Teknik konularda çok da yaratıcı olduğumu düşünmüyorum. Bu konuyu ustalarına bırakmak en iyisi. :) 

Teşekkür ederim.

Last edited by:  Seref Kaplan (Candidate, Asgardian, Member of the Parliament)  on Sep 11, 17 / Sco 02, 01 15:56 UTC, Total number of edits: 1 time