Oct 29, 17 / Oph 22, 01 10:29 UTC

Parlamento Üyelik Adaylığı ve Oy Kullanımı Konusunda Rehber  

Bildiğiniz gibi Parlamento seçimleri için adaylık başvuruları başlamıştır. Adaylar için 13 Seçim Bölgesi belirlenmişt ve bu bölgelerden 12 tanesi, o bölgede konuşulan dile göre, 12 dil haricinde kalan diller için ise 13. Bölge olarak belirlenmiştir.

Aşağıda detayları verilen Rehberi dikkatlice incelemeniz, adaylığınızla ya da oy verme işleminizle ilgili olarak, ileride doğabilecek sorunları ortadan kaldırmak adına önemlidir. Bir sorunuz olması durumunda, Forum sayfasında açılacak olan konu başlığı altında, bize bildirebilirsiniz. 

Teşekkürler,

Lütfen bu belgeyi indirip inceleyiniz.

https://drive.google.com/open?id=0B-7gi8nzPrhvU21ZRHhJdWZTWkU

Last edited by:  Seref Kaplan (Candidate, Asgardian, Member of the Parliament)  on Oct 29, 17 / Oph 22, 01 10:34 UTC, Total number of edits: 1 time

Nov 23, 17 / Sag 19, 01 12:59 UTC

Sevgili Şeref Kaplan Merhabalar,

Yazmış olduğuuz makale için teşekkür ederim. Yaşadığım bir sorunu aktarmak ve bununla ilgili önerilerini almak isterim. Sırası ile kimlik taraması, Cv, Ve 3 adet öneri sundum. Bunlar pdf di ve mb ölçüleri sorunsuzdu. Ertesi gün aday listesinde fotoğrafımla birlikte kendimi anasayfada gördüm 26. cı sırada olabilirim. Daha sonrasında adaylığımın moderatör tarafından kaldırıldığını sağ üstteki resmimin altındaki aday profil kısmında okudum.

Ve bana gelen mail'de de şu veya bu sebepten olabilir diye yazıyordu. Bu genele atılan kilişe veya kalıp bir mail olabilir diye düşündüm, bana hitaben değildi çünkü.

Anlamak istediğim ise adaylık başvurumun ne için kaldırıldığı ve buna karşılık şu nedenle adaylığınız kalkmıştır denilmemesi. daha sonra profil fotoğrafımı değiştirdim fakat sonuç gene olumsuz. Sizin yayınladığınız makaledeki uzantıyı kontrol ettim ve bir fotoğraftan bahsediyorsunuz biometrik bu nereye ve nasıl yüklenmeli.

Kısacası benim adaylığımın kalkma nedenini ben bilmiyorum. Peki bunu kim biliyor ve nasıl düzeltebilirim.

Nov 24, 17 / Sag 20, 01 18:47 UTC

Merhaba Uğur bey,

Adaylıklarla ilgili olarak en öncemli sorun, adayların (sizi tenzih ederek söylüyorum) şartları okumadan, direkt olarak adaylıklarını koymalarıdır. Size gelen maili göremdğim için, sadee süreçle ilgili açıklamalarınnıza dayanarak şunu söyleyebilirim. Öneri olarak algıladığınız konu aslında Referans olayıdır. Yani her hangi bir öneri değil, iki adet Referans isteniyor. Recommendation önerinin yanında, bu anlama da gelebilen bir kelime. Sizin anlattığınıza göre adaylığınızın iptal edilme nedeni bu olabilir. İkinci olarak da bir seçim progrmı hazırlamalısınız. Süreci anlatırken bunu belirtmemişsiniz. Bu program içinde de seçilmeniz durumunda yapmayı planladığınız şeyler, hedefleriniz vs. olmalıdır. İngilizce olarak hazırlanmalı ve tercihen Türkçe de koymalısınız. Aynı zamanda, CV'nin de İngilizce olması gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirirseniz, tekrar adaylığınızı koyabilirsiniz.

Biometrik fotoğraf, garanti olması adına, benim önerim. İtenen şartlara göre baş ve yüzn tamamen görünür olamsı gerekiyor. Bu nedenle biometrik fotoğraf dedim. Bu fotoğrafı da profil resminizin yerine koymanız lazım. CV için de aynı fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim...

Last edited by:  Seref Kaplan (Candidate, Asgardian, Member of the Parliament)  on Nov 24, 17 / Sag 20, 01 19:24 UTC, Total number of edits: 1 time

Nov 27, 17 / Sag 23, 01 11:35 UTC

Şeref bey bilgilendirme mesajınız için teşekkür ederim. 

Sizden ve sizin aracılığınız ile yetkili makamdan şunu öğrenmek istiyorum "Aday ekranımda moderatör tarafından kaldırıldı" ibaresi var ve işlemlerimi nasıl tekrarlamam gerektiği konusunda herhangi bir reset butonu veya kılavuz yok. Kişisel sayfamda adaylığımı tekrar oluşturma yöntemini öğrenmek istiyorum.....

Teşekkürler..

Nov 28, 17 / Sag 24, 01 18:55 UTC

Merhaba Uğur bey,

Bu konuda elections@asgardia.space adresine başvurmanız gerekiyor. Bu konuda bizlerin, maalesef, bilgisi yok.

Teşekkür ederim...

Dec 2, 17 / Cap 00, 01 13:30 UTC

Sevgili Şeref Kaplan, elections@ ekibinden Linda ile bir kaç defa e posta aracılığı ile görüştük. Bana attığı son e-mail ise bu şekilde. Bende kafa karışıklığı yaratan bu e-maili anlaşılır şekilde yorumlamanız mümkün mü?

Dear Ugur

Please be informed that I can not activate your profile unless you have detailed election platform 

You can make changes and save them in your profile. There is no possibility to apply again if you have applied for position once

With best regards,

Linda 

Asgardia Election Team

Dec 2, 17 / Cap 00, 01 14:07 UTC

Merhaba Uğur bey,

Detaylı bir seçim programınız olması gerektiğini vurguluyor. Eğer bunu yapmazsanız, profilnizi (sanırım aday profilinden bahsediyor) tekrar aktifleleştiremem diyor. Değişiklikşeri yaptıktan soınra profilinizi kydedebilirsiniz. Bir pozisyon için başvuruğunuz zaman, başka bir başvuru yapmanızın imkanı yok.

Aslında net bir cevap ama profilinizi görmediğim için yorum yapmam doğru olmaz. https://asgardia.space/en/elections-districts/Turkish/ bu adresteki programları incelemenizi rica ediyorum. 

Teşekkür ederim...

Dec 4, 17 / Cap 02, 01 07:21 UTC

Sevgili Şeref Kaplan,

Yaşamış olduğum sorun ile alakalı bilgilendirme gayretiniz için teşekkür eder, adaylığınız için başarılar dilerim..