Jan 22, 17 / Aqu 22, 01 03:16 UTC

Sertifika Verilenlerin Vatandaşlıkları  

Benim anlamadığım nokta sertifika verildi. ID no da yazıyor. Şimdi vatandaş mı oldum ben yoksa daha sonrasında mı vatandaşlık veriliyor? Olayi biri özet geçebilir mi? :)

Jan 23, 17 / Aqu 23, 01 19:28 UTC

bu belge asgardia'ya vatandaş olduğun anlamına geliyor artık 2.ülken resmileşti gerçi tanınmış ülke olamadık gerçi ama neyse o da olacak :)

Feb 4, 17 / Pis 07, 01 15:07 UTC

Kurucu Bu sertifika nasıl yani bize gelen mailmi yoksa evimize bir kimlik gibi birşeymi gelecek ? Bana Dönerseniz sevinirim..

Mar 9, 17 / Ari 12, 01 23:16 UTC

Merhabalar, Jason Rainbow isimli arkadaşın yazdığından anladığım şu ki Asgardia şu anda hala resmi ülke statüsü kazanmadığı için biz sadece "Asgardia" isimli uluslararası bir organizasyonun üyesi olduk. Her birimize bircik bir üye numarası verildi. Bu senin de bahsettiğin sertifika numarası/ ID no. Birleşmiş Milletler organizasyonuna Asgardia'nın ülke olarak tanınabilmesi için başvuru yapıldı sanırım. İleri bir tarihte eğer Asgardia resmi bir ülke olarak tanınırsa o zaman resmi vatandaşlık kayıt işlemleri başlayacak. Tabii ki şu anda üye olanlara öncelik tanınacak ve o sırada sertifikadaki üye no ile senin vatandaşlığını işleme alacaklar. Muhtemelen bir sürü belge ıvız zıvır vereceğiz ayrıca da kayı ücreti filan veririz gibi geliyor bana. Ama sonunda sadece bir dizi evrak kürek işlemi yaptıktan sonra başka bir koşula filan bakmadan bu yeni ülkenin vatandaşı olacağız. En azından o şekilde yansıtıyorlar olayı.