Feb 23, 17 / Pis 26, 01 20:10 UTC

GENEL TARTIŞMA FORUMUNA ENTEGRE OLAMAMAK !!!!  

Selam. Fikrinizi ve yardımınızı almak istedigim konu genel forum sitesi ile ilgili. Asgardia forum sitesi kuruldugundan beri gerek bolgesel sayfamız gerekse genel forum sayfasını sürekli takip ediyorum. Fakat genel forum sitesi belli başlı kullanıcılar tarafından sürekli olarak kullanılmakta. Benimde yorumlamak ve yeni konu açmak istediğim bir çok konu olmasına rağmen ingilizce yetersizligimden ötürü maalesef bunu yapamamaktayım. Dışarıdan çeviri yardımı alarak ilk defa benim yorumladığım NEW PRESIDENT DONALD TRUMP başlıklı yazım genel forum sitesinde 900 e yakın okunma ve 21 defa yorumlanma ile başarılı bir izlenme yakaladı. Benim ardımdan bölüm yöneticilerinden bir kişi DONALD TRUMP başlıklı bir yazı yayınladı ve onun yazısıda 1600 okunma ve 50 adet yorumlanma başarısı elde etti. Ben genel forum sitesinin üst düzey ingilizce bilenlerin ve sürekli yazı yazan bir kaç asgardialının yeri olması durumunu maalesef kabullenemiyorum. Yani kayıtlı olan bu kadar Türkiye cumhuriyeti vatandaşının neden orada yazıları yok??ingilizcemizin yetersiz olmasından olabilirmi acaba!. Ben bu konuda her kim olursa olsun yardım istiyorum, yazdığımız herhangi bir metnin akıcı bir biçimde oradada yayına çıkmasını istiyorum. Onlarda bizi takip etsinler istiyorum. Bu konu ile ilgili kaçırdığım bir şey var ise lütfen benimle paylaşın. Saygılarımla

Last edited by:  Ugur Aydin (Asgardian, Candidate, Member of the Parliament)  on Feb 23, 17 / Pis 26, 01 21:15 UTC, Total number of edits: 1 time

Jun 16, 17 / Can 27, 01 17:42 UTC

Yararlı bir paylaşım olmuş tebrikler... bizim gibi bir çok kişi bu durumdan şikayetçi. Lisan tabii ki cok önemli fakat gelmişim 39 yasına cat pat derdimi anlatacabilecek kadar ing. Var. Ama bu platform için yeterli değil diye ikinci sınıf vatandas olucaksam, anayasanın maddelerinin pek de ciddiye alındığını düşünmüyorum maalesef. 

Jun 24, 17 / Leo 07, 01 01:17 UTC

Türkçe yazabiliriz diye düşünüyorum sonuçta çevirmekte gönüllü kişiler çevirecektir.

Jul 23, 17 / Vir 08, 01 08:33 UTC

Merhaba uguraydin,

Bence de çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. Eğer faydalı olacağını düşündüğünüz ve paylaşmak istediğinizi bir konu olursa, lütfen forum üzerinden bana ulaşmaya çalışsın (ya da Facebook). Çeviri konusunda elimden geldiğince yardımcı olmayı isterim. 

Teşekkür ederim...

Jul 23, 17 / Vir 08, 01 11:54 UTC

Selam Şeref Kaplan. Uzun bir sure boyunca bekledigim S.O.S. çağrıma yanit gelmesi harika. 

Bunun icin sana teşekkür ederim. Mesajlarımin coğunu genel forum sayfasına yaziyorum. Ve bunun için geliştirdiğim formülle bunu başardım, yazilarimi kontrol edip ne kadar anlaşılır olduğunu bana görüş olarak bildirirsen mutlu olurum. 

Bir konuda yardımına ihtiyacim olucak, genel forum 2. Sayfada Rebekah ile bir yazışmam var. 100k problemi diye. Rebekah tan istediğim uzantı dogru degil. 

Bu konuyu yorumlarsan memnun olurum.

Jul 23, 17 / Vir 08, 01 13:32 UTC

Merhaba uguraydin,

Eğer yardımım dokunursa, ne mutlu bana. Benim için bir zevk :). Vakit bulur bulmaz bkarım yazılarınıza, ama mümkünse linklerini buraya ekleyebilirseniz, amak zorunda kalmam. Genel forum sayfasındkai konuya baktım, Rebekah Berg değil de Jason Rainbow'un bir cavabını gördüm. O da çok güzel açıklamış aslında. Söylediği: (Orijinal: The first 100K who registered, then verified their details and then accepted the Constitution have been given addition space on the satellite upload only.  
The number is which you joined Asgardia has no relation to the acceptance votes on the constitution.)

Bilgilerini kaydedip, sonra doğrulayan ve Anayasa'yı kabul eden ilk 100K, yalnızca uydu yüklemesinde ilave alana sahip. Asgardia'ya katılmış olduğunuz sayının (Yukarıdaki onay vs. den sonra bildirilen sayı) Anayasa oylamasındaki kabul oylarıyla herhangi bir bağlantısı yoktur.

diyor. Buna eklenecek bir açıklama yok. 

Teşekkür ederim.