Jul 23, 17 / Vir 08, 01 17:54 UTC

Uydu yukleme zamanı  

https://asgardia.space/en/forum/forum/general-discussion-14/topic/satellite-data-loading-time-7250/

Tekrar merhaba Şeref Kaplan. Yazışmamızda yanlışlık yaptığımı farkettim. Aslinda Yukarıdaki uzantı ile alakalı konusacaktım.

Rebeka bana uydu yüklemem ile alakalı uzantı veriyor. Fakat sistem kabul etmiyor. Benim sorunum ise kalan kb"larımı ki bu 29 kb tekrar nasıl ve ne zaman yükleyebileceğim. Sonbaharda tekrarlanacağını söylüyor fakat bana web sayfasına yukleme yapabilecegimi söylwyerek uzantı veriyor. Tahminim ise ya sorumu yanlış anladı yada ben hata yapıyorum.

Saygilarimla.

Jul 24, 17 / Vir 09, 01 09:56 UTC

Merhabalar uguraydin,

Rebakah'ın açıklaması şöyle (Orijinal: 

You will still be able to upload your file at any time to the website. However, the next database upload from Houston Mission Control to Asgardia-1 will be in autumn after it has been deployed into low Earth orbit.)

Çevirisi:

İstediğiniz zaman, hala, web sitesine dosya yükleyebileceksiniz. Bununla birlikte, Houston Mission Control'den Asgardia-1'e bir sonraki veritabanı yüklemesi ise alçak Dünya yörüngesine konuşlandıktan sonra, sonbaharda olacak.

Yani site üzerinden dosya yüklemeye devam edebilirsiniz. Daha sonra ise bu veriler uydu veritabanına aktarılacak ki bu da sonbaharda olacak.

Umarım faydalı olmuştur.

Teşekkürler...

Jul 24, 17 / Vir 09, 01 15:12 UTC

Emeğine teşekkür ederim Şeref Kaplan. Saygılarımla,

fakat Rebekah'ın verdiği uzantıya bağlanabilirseniz yükleme kapatıldı olarak beyan ediyor. yani web sayfası yüklemesi olarak görünmüyor. bu bağlamda sizn bilginize başvurdum.

teşekkürler.

Jul 25, 17 / Vir 10, 01 10:17 UTC

Tekrar merhaba,

Rebekah'nın verdiği linke tıkladım ve bir dosya yüklemesi yapailbdi. Yani, yukarıda açıkladığım gibi, site üzerinden yüklemede sorun yok. Bu yüklenen dosyalar, daha sonra uyduya aktarılacak.

Teşekkür ederim.