Dec 24, 16 / Cap 23, 00 14:02 UTC

România  

Bun venit ! Despre ce discutăm astăzi ?

Dec 26, 16 / Cap 25, 00 00:41 UTC

Salut Ionuț

Hi Ionuț

Dec 26, 16 / Cap 25, 00 10:48 UTC

Hi neighbors! :)

Dec 26, 16 / Cap 25, 00 18:14 UTC

Salutare!!

Dec 27, 16 / Cap 26, 00 07:04 UTC

UN AN NOU FERICIT ...... LA MULTI ANI !!!!!

Dec 28, 16 / Cap 27, 00 01:00 UTC

Salutare tuturor, si sarbatori fericite! Cum facem sa primim si noi un colt de forum ceva mai mare decat un simplu topic? Nu prea ma simt incurajata sa ma desfasor pe un spatiu atat de stramt.

  Last edited by:  Domnica Dobre (Asgardian)  on Dec 28, 16 / Cap 27, 00 01:04 UTC, Total number of edits: 1 time

Dec 29, 16 / Cap 28, 00 21:52 UTC

Buna ziua,

Intrucat acest topic nu este foarte mare, am "reusit" sa citesc toate replicile si doresc sa adresez cateva cuvinte fiecaruia/fiecareia. :D

@Ionut: Sper ca, atunci cand vom incepe sa discutam, discutiile sa nu se rezume doar la intervalul unei zile. :P

@alecsandru: Salut si bine te-am gasit :)

@HMiki: Hi there. Since we're neighbors, we'd be happy to know where you're from. ^^

@Michael Turc: Salut si bine te-am gasit :)

@sisif: Multumesc, asemenea. :)

@domi: Nu e nevoie de incurajare, ci de imaginatie si pragmatism pentru a purta o conversatie pertinenta. Si pentru pacea mintii mele bolnave, sper ca a te desfasura = a te exprima pe mai multe subiecte/teme... xD

Am preluat propunerea ta si am facut si o cerere pentru subforum romanesc.

Cererea se afla la adresa: https://asgardia.space/en/forum/forum/feedback-11/topic/romanian-subforum-request-1315/ M-am oferit voluntar sa moderez acest subforum cel putin pentru inceput, pana ia putina amploare si ori pana cand va fi nevoie de o echipa datorita volumului, ori pana cand cineva cu mai mult timp si mai multa dedicatie decat mine va dori sa se implice.

Va salut si va doresc sarbatori fericite si petrecere frumoasa de anul nou. ^^

Dec 30, 16 / Cap 29, 00 15:48 UTC

Salutari frati si surori romani. Din care parte a Romaniei sunteti si de ce v-ati alaturat Asgardiei. Eu sunt din Bucuresti si m-am alaturat pentru ca am vazut-o ca o oportunitate sa incep de la zero. Poate Igor Ashurbeyli are succes cu UN si Asgardia o sa devina o natiune reala.

  Last edited by:  Radu Maican (Asgardian)  on Dec 30, 16 / Cap 29, 00 15:50 UTC, Total number of edits: 2 times

Jan 3, 17 / Aqu 03, 01 20:06 UTC

Salut... sunt Teodora si sunt din ardeal mai precis de linga Tirgu Mures..citi suntem din Romania?.

  Last edited by:  NEAGU TEODORA AUGUSTA (Asgardian)  on Jan 3, 17 / Aqu 03, 01 20:09 UTC, Total number of edits: 1 time

Jan 3, 17 / Aqu 03, 01 20:08 UTC

Salut... sunt Teodora si sunt din ardeal mai precis de linga Tirgu Mures..citi suntem din Romania?.

Jan 3, 17 / Aqu 03, 01 21:31 UTC

Salut Chromanin! Sunt din Ungaria.

Jan 5, 17 / Aqu 05, 01 12:46 UTC

Salutari. Sunt din Bucuresti, inginer/programator de sisteme (aerospace/defense). Chiar sunt curios cum va evolua aceasta initiativa, si cum se va dezvolta sectiunea tehnica. Pot aparea niste schimburi de idei foarte interesante si brainstorm cu persoane din domenii foarte variate :D

Jan 11, 17 / Aqu 11, 01 20:00 UTC

Salut, sunt din Lugoj, Timis, dar de origine sunt oltean :D. Sunt student la Universitatea Politehnica Timisoara, anul 2. M-am alaturat pentru ca mi se pare o initiativa interesanta. La cat de multi suntem sigur o sa iasa ceva. A facut cineva propunere pentru un Chapter pentru Romania?

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 20:26 UTC

Salutari! Sunt din Timisoara :) Toata viata m-am intrebat cum ar fi sa merg in spatiu. Stiu ca mai e cale lunga pana o sa ajungem sa facem asta, but one can hope :P

Jan 31, 17 / Pis 03, 01 10:14 UTC

Salut :D. Daca e nevoie cu voluntariat pentru traduceri sau ceva similar, dati-mi de stire :).

O sa incerc sa vad daca exista ceva documentatie pentru ce e nevoie ca sa avem un Romanian chapter :). Ma uit si la : https://asgardia.space/en/forum/forum/feedback-11/topic/romanian-subforum-request-1315/ :)

  Last edited by:  Dragos Stanculescu (Asgardian)  on Jan 31, 17 / Pis 03, 01 10:15 UTC, Total number of edits: 1 time