Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 10:19 UTC

Ötlettár  

Sziasztok! Ezt a topikot azért nyitottam, mert úgy érzem, hogy rajtam kívül még sokan nem beszélnek angolul, vagy legalábbis konyha nyelven pötyörögnek valamit. Ismerjük be ez egy bonyolultabb ötlet, gondolok itt pl. a kvantum elmélet megreformálásához édes kevés. Az internetes fordító oldalak, pedig össze vissza zagyválnak mindent. Itt az általános fórum szabályok figyelembe vételével leírhatjátok korszak alkotó gondolataitokat. A kérésem az, bízva a sok hozzászólásban, hogy a könnyebb keresés érdekében a hozzászólásaitokat egy tömör főcímmel kezdjétek.

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 10:34 UTC

UFO-k, természetfeletti és paranormális jelenségek.

Végig olvasgattam (fordítgattam) a fórumokat és lehet, hogy csak átsiklottam rajta, de ebben a témakörben nem sok mindent találtam. Legalábbis olyat nem, ami lényegre törő lenne. Arra gondoltam, hogy jó lenne egy olyan globális topic ahol az Asgardiak szabályozott keretek között be tudnák jelenteni, ha UFO-val, természet feletti, vagy paranormális jelenséggel találkoznak. Ha megvalósul, akkor a magyar vonatkozású esetek kivizsgálását vállalom. Erre a főcímre gondoltam: "Report on UFO and Supernatural and Paranormal Phenomena"

  Last edited by:  Csaba Pinter (Asgardian)  on Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 10:35 UTC, Total number of edits: 1 time

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 14:59 UTC

Van itt jópár sci-fi rajongó, magam is az vagyok, viszont a sci-fit és a tudományos szemléletmódot ne keverjük. A SETI sok-sok éve kutat földönkívüli civilizációk után, de csak néhány gyanús jelet találtak eddig, ezek közzül még egyikről sem bizonyosodott be hogy valóban egy földönkívüli civilizációtól ered. Épp emiatt a sikertelen hallgatózás miatt van a Fermi-paradoxon. A Drake-formula szerint egyébként tényleg valószínűtlen, hogy mi vagyunk az egyedüli technikai civilizációt alkotó faj az univerzumban. Szóval félre ne érts, nem azt mondom hogy földönkívüliek nem léteznek, csak épp olyan írdatlan messze vannak még a legközelebbi civilizációk is, hogy a jelenlegi technológiai szintünkön szinte lehetetlen megtalálni őket, az pedig hogy egymást meglátogassuk, a legjobb esetben is évezredekig tart.

Több ezer év utazás után pedig minden bizonnyal nem az lenne a legjobb elfoglaltságuk, hogy egyszerű embereket riogassanak, raboljanak el. És semmiképp sem hemzsegnének úgy mint ahogy az UFO-magazinokban írják. Persze minden bizonnyal lehet néhány faj, akik képesek lehetnek a fénysebességnél gyorsabb utazásra, de az ő technológiai szintjük már annyira más szint, mintha az emberi civilizációt viszonyítod a hangyákéhoz. Minket sem különösebben érdekelnek a hangyák, egy-két entomológust leszámítva.

  Updated  on Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 15:01 UTC, Total number of edits: 1 time

Jan 12, 17 / Aqu 12, 01 15:05 UTC

Számomra egyébként ez eddig a legérdekesebb eset:

https://hu.wikipedia.org/wiki/KIC_8462852

Jan 15, 17 / Aqu 15, 01 22:19 UTC

Szomorú igazság, de én is kedvelem a hangyákat :D Egyszerűen csak tetszik a testfelépítésük. Amúgy is kedvelem a rovarokat, bogarakat, és egyéb, apró élőlényeket.

Viszont. Az az elméletem, hogy vannak más dimenziók, amik hemzsegnek az élettől. (csupán ennyit szerettem volna, semmi érdemlegeset)

Jan 16, 17 / Aqu 16, 01 15:25 UTC

Az élő és élettelen határát igazából nehéz eldönteni. Ha az élőlényt úgy határozod meg, hogy anyagcserét folytat, akkor sok kémiai folyamatot is tekinthetsz élőnek. Ha úgy határozod meg hogy növekszik, akkor a kristályok is növekednek, mint a növények. Ha úgy hogy mozog, döntéseket hoz, akkor az igaz a robotokra is. Szóval ez igazából csak nézőpont kérdése és mi emberek szeretjük azt élőnek tekinteni ami valamennyire még hasonlít ránk.

A dimenziók kérdése érdekes. Elméletileg lehetségesek a párhuzamos világok, de észlelni nem tudjuk őket. Ehhez előbb magát az időt kellene megértenünk, de arról sem tudunk semmit, hogy honnan ered, miként működik. Annyit tudunk róla biztosan, hogy van, tudjuk mérni és hogy a gravitáció torzítja mint a teret.

Jan 19, 17 / Aqu 19, 01 07:41 UTC

Sajnos mi emberek a beépített érzékszerveinknél nem látunk tovább és mi tagadás azok igen, csak el vannak csökevényesedve, hiába gyártunk műszereket azok korántsem a valóságot mutatják. Az a kis hangya, nem tudjuk, hogy mit érzékel a környezetéből, mit lát és mit tud róla. Én ha tehetem nem lépek rá, nem rombolom szét az othonát, hagyom élni, mert egy élőlény és a lánc egy része. Véleményem szerint a körülöttünk élő "idegenek" is eképpen viszonyulnak hozzánk.

Jan 21, 17 / Aqu 21, 01 19:45 UTC

"Beépített érzékszerveinknél..." Ez jó! És persze milyen igaz...

  Last edited by:  Jozsef Suranyi (Asgardian)  on Jan 21, 17 / Aqu 21, 01 19:45 UTC, Total number of edits: 1 time

Mar 10, 17 / Ari 13, 01 22:04 UTC

Ezt muszáj ideírnom, de nem lenne jó egy "kocsma" topic, ahol posztolhatnánk zenéket, beszélgethetnénk akármiről, kötetlenül, de még mindig kultúráltan? Mintha tényleg összeülnénk beszélgetni, mint a kocsmákban - mivel az italozás csak személyre szabva lenen kivitelezhető, így ezt kihagynám innen :D

Mar 11, 17 / Ari 14, 01 11:23 UTC

Hajrá! Én bármivel egyetértek amivel feldobható a kommunikáció :)

Apr 25, 17 / Gem 03, 01 15:26 UTC

Technológiai követelmények a Világűrben való élethez

Szerintem ahhoz, hogy kint tudjunk élni Asgardiában, először is létre kellene hozni egy mesterséges gravitációt irányító generátort és valami pajzsot (védelmi rendszert) a Nap káros sugárzásai ellen, hiszen a NASA űrállomáson is maximum 1 évig lehetnek a káros besugárzás miatt az asztronauták fiziológiai (ideg) károsodás nélkül. Ezek a legfontosabbak most szerintem. Bármilyen ötlet ezek létrehozásához?

Jun 11, 17 / Can 22, 01 13:57 UTC

Asgardiának lehetne saját nyelve, nem angol hanem saját egyedi nyelve, amit senki más nem beszél!

  Last edited by:  Attila Horváth (Asgardian)  on Jun 11, 17 / Can 22, 01 13:59 UTC, Total number of edits: 1 time

Jun 12, 17 / Can 23, 01 09:07 UTC

Igen a saját nyelv jó lenne, de egyenlőre szerintem még nem kell. Persze el kellene kezdeni egy új egyedi nyelv létrehozását, hiszen sokáig fog az is tartani.

Jun 12, 17 / Can 23, 01 14:37 UTC

Ha könyvekhez, filmekhez, játékokhoz létre tudnak hozni egy működő, jól felépített nyelvet, egy országnak sem lesz olyan nehéz szerintem.

Jun 12, 17 / Can 23, 01 16:05 UTC

Például ott az eszperanto, egy ország sem használja hivatalos nyelvként, akár Asgardia nyelve is lehetne, szerintem!

  Last edited by:  Attila Horváth (Asgardian)  on Jun 12, 17 / Can 23, 01 16:05 UTC, Total number of edits: 1 time