Sep 5, 17 / Lib 24, 01 14:14 UTC

ID Numarası paylaşımı hakkında.  

Değerli Asgardialı arkadaşlarım ve sayın forum sayfası yöneticilerimiz,

Bu gün kendimce bir çalışma yaparak #asgardia twitter uzantısını kontrol etmek istedim. Bir çok heyecanlı arkadaşımız verilen sertifikalarını numarası alenen görükecek şekilde resimleyip bu sayfada paylaşmış.

Türk ve yabancı olmak üzere yaklaşık 15 kişiye bilgilendirme amaçlı numara paylaşmamaları gerektiği konusunda nacizane uyarıda bulundum. 

yazılıraı ve resimleri kontrol etmek beni epey yordu diyebilirim fakat buna rağmen değdi ve geri dönüş dahi aldım.

Serkan Unalan ve Şeref Kaplan beyden bu konuda ne yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunmak istedim. Asgardia yönetimi özellikle belirttiği bu konu üzerinde ne yapabilir. Pdf çıktısında numaraların bir kısmı yazılmasa olur mu, veya mail yolu ile bu durumu Asgardia vatandaşlarına bildirebilirler mi, yeni kurulan bildirim simgesinde bunu tüm kişilere belirtebilirlermi.

Sygılarımla. 

Sep 6, 17 / Lib 25, 01 07:45 UTC

Merhabalar Uğur bey,

Çabalarınız için çok teşekkür ediyorum. Ancak bu konuda birçok uyarı; hem FB üzerinden hem de Forum üzerinden paylaşıldı. Görünen o ki, tekrar bu uyarıları yapmak gerekiyor. Bu konuda bir çalışma yapmak için çalışmaya başlıyorum, bu yazınızdan sonra.

Tekrar teşekkür ediyorum...

Sep 8, 17 / Lib 27, 01 13:43 UTC

Uğur bey ben de şahsım adına yaptığınız çalışma için size teşekkür ederim. Ne kadar uyarılar yapılsa da yeni katılan üyelerimiz henüz forumları okumamış olduğundan heyecanla sertifikalarını paylaşıyorlar, periyodik olarak bu gönderileri bulup uyarmak doğru bir hareket olacak belli ki.