Aug 30, 17 / Lib 18, 01 06:59 UTC

Kimlik Kartları ve Pasaportlar: Özet Bilgi  

Kimlik kartı mı yoksa çip implantı mı? Çip implantını düşünmedik. Belki bir gün yaparız. Henüz bu aşamada değiliz. 

Kimlik kartları! Anayasa oylama sürecinin sona ermesinden sonra, idarenin atacağı bir sonraki adımlardan biri, kimlik kartları ve nihayetinde pasaportlar olacak. Bu süreç çok hızlı gerçekleşmeyecektir. Yapılması gereken şeylerin; işe yaradığından ve evrensel olarak çalıştığından ve güvenli olduğundan ve bu modern dünyada tamamen emniyetli olduğundan emin olmak için, çok titizlikle ve tekrar tekrar yapılacaktır. Kendilerini gerçek kişi olarak tanımlayıp, Anayasa’ya oy vermiş olanlara, kimlik kartı ve pasaport verilmesi mümkün olacak. Şu anda çevrimiçi sistemimizde, insanların gerçek olup olmadığını kontrol eden bir dizi kontrol mekanizmamız var. Oy kullanmaya devam etmemizin nedenlerinden biri de budur. Geçen sefer konuşmuştum. Fakat tekrar söyleyeceğim çünkü bilişim ekibimiz oy verenlerin aslında 18 yaşın üstündeki gerçek kişiler olduğunu ve sadece bir kez oy kullanabildiklerini doğruluyorlar. Bu yüzden geçerli olmayan oylamalar siliniyor. Bu işlem tamamlanıp, kontrol edilip onaylandıktan ve sonuçlar yayınlandıktan sonra, oy kullanan ve onaylananlar, nihayetinde kimlik belgesi ve pasaport talep etme hakkına sahip olacaklar. Fakat ellerindeki mevcut belgelerle kendilerini tanıtmak zorunda kalacaklar. Uzun bir süreç olacak, ancak tamamen şeffaf ve geçerli bir süreç olacaktır. 

Her kıta için bir Büyükelçilik olacak. Ayrıca Asgardia temsil ettiği şeyleri felsefi ve pratik olarak temsil eder, çünkü Dünya’ya yukarıdan baktığınızda sınırları göremezsiniz. Haritadaki o duvarları göremezsiniz. Uzaydan yalnızca kıtaların şekillerini görebilirsiniz. Sınırlar haritalar üzerine çizilir, sınırlar aklımızdadır. Öyleyse, Dünya Tarihi’nde ilk Uzay Ülkesi olan Asgardia, birleşmiş insanlık için uzay kavramı aracılığıyla ayakta duruyor. Biliyorsunuz buna İngilizcede “Helikopter Görüşü” deniliyor. Bilmiyorum ama bu helikopter görüşünün çok üstünde bir görüş. Bu uzay görüşünde yalnızca dünyanın hangi şekilleri doğal olarak şekillendirdiğini, kıtaların dış hatlarını görürsünüz. Dolayısıyla, Asgardia'nın büyükelçilikleri kıtalar üzerinde olacak ve sonra diğer yerlerin temsil veya konsolosluklara ihtiyaç duyabileceği tarihe yakınlaşmamız gerekecek. 

Kimler kimlik kartı ve pasaport alacak ise onların kendilerini bizzat tanıtmaları gerekecek. Yalnızca bizzat kendisi gelen kişilere Asgardia belgeleri düzenleyeceğiz. Vakti gelene kadar bunu tartışacağız. Bu halen uzun bir süreç, ama bunun üzerinde çok ama çok düzgün ve kapsamlı bir şekilde çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.

Aug 30, 17 / Lib 18, 01 10:22 UTC

Asgardia consulates.

Post reply  Subscribe
[LINK REMOVED]

Asgardia consulates.  

By: Ugur Aydin(Asgardian) on 30 August 2017, 10:17 a.m.

Can the asgardia consulates be virtual? Do you need a structure in the form of a building. The next process may be faster this way.

This is a simple idea that comes to mind.

Ugur Aydin (Asgardian)

Teşekkürler Şeref Kaplan,

Yukarıda paylaştığın bilgiliye istinaden daha önce de üzerinde düşündüğüm bir konu vardı. ve bu konuyu yukarıda orijinali bulunan metini bu haliyle genel forum sayfasına taşıdım. Ülke konsoloslukları ilk etapta sanal olarak yapılamaz mı? düşüncesi beni buna sevk etti. Doğru veya yanlış düşünüyor olabilirim. Şayet bana katılıyor iseniz genel forumdaki bu yazı metnime ortak olmanızı isterim.

[Mod Edit]
Removed a possible bug link
-Syafriza Bakri, August 30th 2017, 3:55 PM UTC

Last edited by:  Syafriza Pratama (Asgardian)  on Aug 30, 17 / Lib 18, 01 15:58 UTC, Total number of edits: 2 times
Reason: Removal of a bug link

Aug 30, 17 / Lib 18, 01 11:11 UTC

Merhabalar Uğur Aydın,

Aslında bu konu her iki yazıda da açıklanmış olan konular. Öncelikle bir bina vs. olacak mı olmayacak mı konusu Parlamento ve Hükümet işleri bittikten sonra karar verilecek olan konular. Ama sizin sunduğunuz öneri de olabilecek bir şey. Bu sadece şahsi fikrim. Sonuç olarak karar mercii parlamento olacak. Bu da duyurulacak. hatırlayacağın üzere; Büyük elçilikler her kıtada bir tane olacak. Yerleri henüz belirlenmedi. Konsolosluk olayı sanal olabileceği gibi (resmi evrak dağtımı biraz zor olabilir bu durumda) bölgesel liderlerden, muhtemeln atamayla olabilir, birine bu görev verilebilir. Ama dediğim gibi, bunlar için zaman gerekiyor.

Aug 30, 17 / Lib 18, 01 13:26 UTC

Evet gercekten zorlu bir surec basladi. Her ulke icin bir temsil gurubu ve bu temsil gurubunun belirleyecegi bolge temsilcileri olabilir. Yani ulkedeki alt temsilcileri belirleyerek islemlerin resmi sekilde ilerlemesi gerekli. Hersey sanaldan olmasi sakincali olabilir.

Aug 30, 17 / Lib 18, 01 14:46 UTC

Haklısınız Murat Öztürk,

Bu nedenle adaylık sürecini çok iyi değerlendirmek, aday olmayanlar için de adayları çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Ama gördüğüm kadarıyla birçok kişi çok da ciddiye almıyorlar bu adaylık olayını. Kaldı ki, şu anda  bir ekip bu başvuruları inceliyor ve daha önce de yayınlanmış olan kriterlere uymayan adaylara, önce uyarı ve sonrasında da yerine getirmezse, adaylıklarının silinmesi işlemi ile ilgileniyorlar.

Aug 31, 17 / Lib 19, 01 02:03 UTC

nasilsin ben ozan besikci ben merak ediyorum ne zaman  kimlik kartı ve pasaport olacak ev adres mi  pasaport ama ne zaman   gelecek ben anlamadim ya   ben merak ediyorum ben cok gitmek istiyorum asgardıa benim hayalim asgardia gitmek istiyorum Bilgi Verebilir Misiniz Rica Etsem simdi Teşekkür ederim kendine iyi bak

Aug 31, 17 / Lib 19, 01 12:26 UTC

Kimlik kartı veya pasaport işlemleri için daha önümüzde uzun bir yol var. Genel forum sitesinde anayasanın yeterli ifade edilip edilmediği konusu gündemi sürekli meşgul ediyor. İlk yapılacak olan "Bayrak, Marş ve Amblem" oylamasının sonucunu beklemek. ikinci aşamada anayasa taslağı rotasyonu yapılacak mı yoksa şimdiki hali ile kalacak mı? durumu söz konusu olabilir. Adayların oylanması bölgesel temsilcilik kurulabilmesi vs. gibi konulardan sonra, BM tarafından bu hazırlıkların iyi anlaşılması beklenecek ve ulus olarak tanınmamız bu aşamadan sonra tamamlanabilecektir.

Sizin Asgardia a gitme konunuza gelecek olursam eğer bu sorunun cevabı beklenti derecenizden de anladığım kadarı ile sizi üzecektir. Uzaya devasal bir platform inşa etmek ve burada yaşamak fikri çok hoş buna katılıyorum fakat demin de söylediğim gibi sizi hayal kırıklığına uğratacak seviyede beklenti içerisine girmeyin. 

Şahsi olarak bu olaya bakış açım şudur ve bu ulus için mücadele etmemin tek sebebi vardır.  Yüksek yaş seviyesinde olan bizlerin içerisinde Uzay platformunu geliştirme adına uzman ve yetkin kişiler birinci öncelik oluşturacaktır. Oradaki yaşam imkanı sağlandıktan sonra ancak şanslı olanlarımız bunu görebilecektir. Amacım tam olarak bu geleceğe çocuklarımızı hazırlayarak "Tek insanlık, tek birlik" sloganı altında ileride orada yaşayacak koloniye sağlıklı ve faydalı birey yetiştirmektir.

Bana göre nerede yaşadığımız dan ziyade, neye hizmet ettiğimiz ve gelecek nesillere ne türlü faydalı bir miras bıraktığımızdır. Ben bunun için varım ve çocuklarımın Asgardia Ulusundaki yeri sadece gönlümün istediğinin gerçek bir yansımasıdır. 

Aug 31, 17 / Lib 19, 01 20:08 UTC

tamam bende bekliyorum   Teşekkür ederim         Ugur Aydin  bey                kendine iyi bak 

Last edited by:  Ozan Besikci (Asgardian)  on Aug 31, 17 / Lib 19, 01 20:09 UTC, Total number of edits: 1 time