Jan 20, 17 / Aqu 20, 01 15:37 UTC

Ücret  

Biz buna kaç para veririz ortalama vergi mergi kaç tutar ?

Feb 20, 17 / Pis 23, 01 12:58 UTC

Devlet bize bakar para vermeyiz :)

Apr 11, 17 / Tau 17, 01 17:35 UTC

Henüz BM onaylı resmi bir ülke olmadığı için ortada böyle şeyler yok. Heniz resmi olarak vatandaş olmadığımız için zorınlu olarsk talep edilemez. Okuduğum kadarıyla bağış olarak gerçekleşecek ama ilerde ne olur hiç bilmiyorum :)

Jun 7, 17 / Can 18, 01 01:44 UTC

Anayasada şu şekilde yazıyor:

Asgardia vatandaşları yasal olarak belirlenmiş vergi ve harçları ödemelidir.

Yani pek ücretsiz olmayacak gibi ama ben fakirim bana işsizlik maaşı filan verirler onla geçiniriz 😀

Jun 9, 17 / Can 20, 01 23:09 UTC

Hadi hayırlısı :)

Jun 10, 17 / Can 21, 01 13:09 UTC

Galiba Şuanlık Sadece Beklemeliyiz

Jun 13, 17 / Can 24, 01 05:56 UTC

Merhabalar, 

Birleşmiş Milletler tarafından tanınmadan ve pasaport çıkarılmaya başlanmadan kimseden vergi alınması sozkonusu değildir. Gerçek bir ülke durumu kazanıldıktan sonra elçilikler ve temsilcilikler, pasaport basım ücretleri, vize işlem ücretler vb giderler için bir vergi sistemi oluşturulacağını öngörüyorum. Bu tarz konuları net olarak konuşmak için henüz çok erken o yüzden yapabileceğimiz şey şimdilik fikir yürütmek. 

Saygılar,

Jul 1, 18 / Leo 14, 02 12:00 UTC

Kayıt için ücret alınıyor mu ?

Jul 6, 18 / Leo 19, 02 16:04 UTC

Henüz Parlamentoda görüşülmüş ve karara varılmış her hangi bir ücret, vergi vb. durum söz konusu değil. Tabi ki bu hiç bir zaman olmayacağı anlamına gelmez. Anayasanın 9. maddesi 5. bölümünde "Asgardia vatandaşları kanunen belirlenmiş vergi ve harçları kendi isteklerine bağlı Asgardia kanunlarına göre öder." şeklinde açıklanan bu durum gereğince ilerleyen zamanlarda hükümet tarafından bir vergi kanunu getirilirse vatandaşlardan vergi, harç istenebilir. Ancak şuan için böyle bir durum yoktur. Gelişmeler için hükümetin ve bakanlıkların oluşumunu takip etmeliyiz. 

Kayıt için ise kesinlikle bir ücret talep edilmiyor. Sadece anayasayı onaylamanız gerekli vatandaş kabul edilmeniz için.