Jan 21, 17 / Aqu 21, 01 09:33 UTC

Yeni Başkan D.trump  

Asgardia uzay ulusumuzun büyümesinde umuyorumki çok fazla desteği olacaktır..

Jan 30, 17 / Pis 02, 01 10:45 UTC

Trump'ın da çok umrundaydı Asgardiya.

Jan 30, 17 / Pis 02, 01 12:23 UTC

Bekleyip zamanla göreceğiz. H.clinton başa gelseydi 51. bölgeyi ve oradaki bazı bilgileri paylaşacaktı bu durum tabiki süper olurdu. Donald Trump dan ziyade Asgardia üyelerinin sıralamada 3. olduğunu görüyoruz, hadi trumpın umurunda değil dedik, peki bu kadar amarikalıda dalga geçmek içinmi Asgardia ya üye oldu. Bunun cevabını da yazarsanız okumak isterim.

Jan 30, 17 / Pis 02, 01 13:42 UTC

Trump ile Asgardia vatandaş adayı olan Amerikalılar arasında nasıl bir korelasyon olduğunu açıklarsanız sevinirim. Eminim Asgardialı Amerikalıların en az %90'ı Trump'a oy vermemiştir. Trump dediğiniz kişi Meksika ile araya duvar örüyor ilk iş olarak, müslümanların ülkeye girşini yasaklıyor. Siz de bu arkadaşın Asgardia'ya destek vereceğini düşünüyorsunuz. Herşeyden önce adam işadamı. Kar olmadan neye destek versin?

Last edited by:  Onur Yolyapar (Translator, Asgardian, Candidate)  on Jan 30, 17 / Pis 02, 01 13:42 UTC, Total number of edits: 1 time

Jan 30, 17 / Pis 02, 01 15:44 UTC

Beni biraz düşündürdüğünü söyleyebilirim, nedeni ise şu benim bu yazıyı yazma sebebim dr. asurbeylinin trump ile ilgili yayınlamış olduğu bildiridir. Trumpın politikasını isteyen kabul eder isteyen etmez buda ayrı bir konu ki hiç tasvip etmediğimide kendi fikrim olarak söyleyebilirim. Olaya diğer açıdan bakacak olusak şayet o zaman daha Asgardia ulusu kurulmadan hepimiz tezgaha düşüp ayrımcılığa gidelim. O zamanda trump kadar yeni olan asgardia ulusunun Trump tan hiçbir farkı kalmaz. Nedenmi bunu söylüyorum yarın birgün birleşmiş milletlerin kapısını ulus olmak adına çaldığımız zaman ne diyeceğiz onlara bizi tanıyın diyeceğiz, Abd üye ülke değilmi peki onlarında bizi tanıması gerekiyor. Yani sen başkasını tanımazsan senide kimse tanımaz, devletler arasında gönül bağı yoktur çıkar ilişkisi vardır. Asgardialı amerikalıların yüzde kaçı ne demiştir tahmin edemem. Bugün herhangi birisi en küçük bir işletmeye bile sorumlu olarak atansa ona hayırlı olsun denilir. Biz hayırlı olsun diyelimde varsın karşı taraf umursamasın, en azından ayıp sahibini bulmuş olur. Değerli asgardialı arkadaşım yazıma yaptığın yorumlarından ötürü ayrıyetten teşekkür ederim. Mutlu kalman dileğimle

Jan 31, 17 / Pis 03, 01 10:44 UTC

Elbette Asgardiya bir devlet olarak Birleşmiş Milletler tarafından tanınacaksa, ABD'nin bunda onayı olacaktır. bunu yadsımıyorum. Tepkim ilk postunuzda Trump'ın Asgardiya'ya vereceği destek konusundaki optimist yorumunuzaydı. Fazla destek beklemeye gerek yok, Asgardiya'yı tanısınlar yeterli diye düşünüyorum. :) Asgardiya tüm dünya uluslarından insanların oluşturacağı bir ütopya şimdilik. Ayrımcılığa, ayrıştırıcılığa yer olmamalı. Sadece ilk eylemleri ayrıştırmaya yönelik olan bir başkanın bir ütopyaya destek vereceğini düşünmüyorum. Sağlıcakla kalın.

Feb 1, 17 / Pis 04, 01 08:25 UTC

Onur2'ye katılıyorum. Trump'ın bu konuda çok destek vereceğini sanmıyorum. Köstek olmasın yeter. Şu anlamda söylüyorum, ABD'nin tanıması BM'de tanınmak açısından büyük avantaj sağlar diye düşünüyorum. Tanısın yeter şimdilik :)

Last edited by:  Onur Kabil (Asgardian)  on Feb 1, 17 / Pis 04, 01 08:25 UTC, Total number of edits: 1 time

Apr 11, 17 / Tau 17, 01 17:38 UTC

Kendi çıkatı olmadan bir devlet birine kolay kolay yardımda bulunmaz