Jun 28, 18 / Leo 11, 02 04:15 UTC

Re:Asgardia Hakkında - Sıkça Sorulan Sorular (SSS / FAQ)  

Asgardia'ya başvuru yapmam Türkiye vatandaşlığımı etkiler mi? Her ikisinde birden bulunabilir miyim?

Jul 12, 18 / Leo 25, 02 22:09 UTC

Bizde

Last edited by:  leyla Gunes (Asgardian)  on Jul 12, 18 / Leo 25, 02 22:10 UTC, Total number of edits: 1 time

Jul 12, 18 / Leo 25, 02 22:11 UTC

kayıt olduğumuz için vergi veya herhangi bir ücret alınacak mı bizden?

Jul 13, 18 / Leo 26, 02 07:19 UTC

Sayın @Asgardian leyla58,

Şu an böyle bir uygulama yok. Basında dolaşan haberlerden ziyade, Asgardia sayfalarından size verilen bilgiler somut gerçeği yansıtacaktır.

Daha fazla sorunuz olursa lütfen bize yazın,

3. Bölge Parlamento Üyesi

Uğur Aydın

Saygılarımla  

Jul 13, 18 / Leo 26, 02 10:42 UTC

Resmi dillerde Türkçede varmış sanırım neden siteyi Türkçe olarak kullanamıyoruz ingilizce yazıyor herşey çok milletli bir ülkeysek sitemizinde ona göre dilinin ayarlanması gerekmiyor mu yada varda benmi göremiyorum ?

Jul 13, 18 / Leo 26, 02 14:29 UTC

Sayın Serhat12,

Sorunuzun sabit bir yanıtı var aslında, "Asgardia Uzay Ulusu" İngilizce dilini ortak lisan olarak kullanıyor. Bununda aslında basit bir açıklaması var ve bir çoğumuzun profilinde 2. dil var ve bu dil İngilizce.

Türkçe dil ise menüde seçenek olarak yok. Masaüstü bilgisayarlarda google otomatik olarak veya cep telefonlarında sistem otomatik olarak çevirebiliyor. 

Menüde farz edelim ki dil seçeneği var, benim tahminim sayfaların sabit kalıplarını Türkçe dile çevirir ama bir İngiliz veya Alman vatandaşının yazdıkları orijinal dilde kalacaktır. Başta belirttiğim gibi bu benim tahminim ve böyle bir durumda menüdeki dil seçeneği aslında hiç bir işe yaramayacaktır.

3. Bölge Parlamento Üyesi,

Uğur Aydın

Saygılarımla

Sep 30, 18 / Sco 21, 02 10:44 UTC

merhaba. 16 yaşındayım kayıt oldum. Ama 18 yaş altı formunu bulamadım. Ayrıca bundan sonra ne yapacağımı da bilmiyorum ve Vatandaşlık Nasıl alınıyor acaba

Oct 2, 18 / Sco 23, 02 18:03 UTC

@btalhayavuz Aile işlemleri henüz başlamadı yakın zamanda başlayacak. Başladığı zaman site üzerinden aile bildirimlerinizi yapacaksınız.

@Diana123456 Forumlarda herhangi bir yaş düzenlemesi yok. Tek düzenleme dil bölümleri. Vatandaş olabilmek için anayasayı onaylamanız yeterli ancak bunu yapabilmek için 18 yaşını doldurmanız gerekli. En mantıklı çözüm anne babanızdan birini veya her ikisini de vatandaş olmaya ikna etmek ya da 18 yaşını doldurana kadar bekleyip öyle vatandaş olmak.

Nov 13, 18 / Sag 09, 02 19:02 UTC

Merhaba . Vatandaşlığımı iptal etmek istiyorum. Bana yardımcı olurmusunuz.

Updated  on Nov 13, 18 / Sag 09, 02 19:19 UTC, Total number of edits: 1 time

Nov 14, 18 / Sag 10, 02 22:48 UTC

Fikrimi degistirdim ve kaydimi sildirmek istiyorum vatandaşlıktan cikmak istiyorum ne yapmam gerekiyor hangi adrese mail atmalıyım? Yada turkiyeden hangi yetkili ile gorusebilirim?

Nov 15, 18 / Sag 11, 02 08:23 UTC

Hi Baris Ballikaya,

would it be possible for us to address your concerns before withdrawing your membership. I'm sure there is something we can do to ensure your satisfaction. If you could please contact us at support@asgardia.space to see how we can help you. Let us know if you have any questions.

Nov 15, 18 / Sag 11, 02 15:46 UTC

Bende Vatandaşlığımı silmek istiyorum, bu durumda  asgardia'ya e mail mi atmam gerekir? 🤔

May 23, 19 / Can 03, 03 09:27 UTC

Merhaba kolay gelsin

Ben Tufan bundan bir süre önce buraya kayıt oldum ama asgardia citizen fee yi ödemedim şu anda asgardialı sayılır mıyım id numaramı nasıl bulabilirim?